Inspirace: slunce a les

Škálu tmavě zelených tónů stinné lesní mýtiny, kam občas probleskne sluneční paprsek, připomíná uklidňující kombinace zelené a zlaté.

Skleněné vázy Grace s mosazným hrdlem ozvláštní prostor hrou světla. 379 Kč, butlers.cz

Dlouhé závěsy splývající až na zem, měkké potahy křesel či pohovek v temně zelených tónech a k tomu lesklé doplňky se zlatými detaily dokážou vytvořit luxusní, a přitom velmi nadčasový styl blízký stylu glamour, v němž se uplatní moderní i klasické tvary. Tímto stylem vnesete do interiéru relaxační atmosféru, jakou navodí procházka hlubokým lesem. Motivy kapradin a zobrazení divokých zvířat, hmyzu nebo rostlin se vedle obrazů a sošek v různé formě mohou objevit i na vzorech látek či tapet. Sametové textilie, tónované sklo, kov, ale i přirozeně ušlechtilý zelený mramor, užívaný například na deskách stolů, jsou pro tento směr typické. Zelené misky, vázy, svítidla, stolky nebo taburety promění kombinace s mosaznými detaily z běžných předmětů v ty exkluzivní, jež dodají danému prostoru punc výjimečnosti.

 
Efektní proměna

Nechceteli rovnou měnit zařízení celého interiéru, ale příjemně odpočinkový „lesní“ styl je vám blízký, zkuste třeba výmalbu jedné stěny v dobře osvětlené místnosti na tmavší zelený odstín nebo pořiďte tapety s jemným vzorem a zlatými odlesky. Současný mobiliář doplňte novým konferenčním stolkem, velkou vázou či výrazným svícnem, případně pohovku vybavte hedvábnými či sametovými polštářky a na zeď pověste grafiku s rostlinnými motivy zasazenou ve zlatém rámu. Efekt přinese i mosazný podstavec na květinu, stojací lampa, podnos nebo velká mísa na ovoce klasického, ale i moderního tvaru.

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem a Shutterstock

 

Datum vydání: 5. 11. 2021

Edit: