Interiér nad Seinou

Dekoratérka a interiérová designérka Marie sbírala své první profesní zkušenosti v oblíbené umělecké čtvrti Le Marais v Paříži. O pár let později ji vítr zavál na ostrůvek Île de la Cité na řece Seině. Známý ostrov se nachází v samém srdci Paříže – stojí zde jedna z prvních gotických staveb, katedrála Notre Dame. A právě tady zařídila Marie sobě a své rodině bydlení plné barev, energie a pozitivní nálady.

Jistě souhlasíte s tím, že by si člověk měl dát trochu práce při hledání dokonalého místa, kde by si mohl vytvořit nový domov pro svou rodinu. Správná „lokace“, jak říká Marie, je podle ní základem skvělého domova. Jí se to stoprocentně povedlo.

Nikdy se tu nenudíte

Barevný interiér, situovaný na dohled od Seiny, vás bezpochyby ohromí svým osobitým charismatem. Neotřelým barevným kombinacím zde velmi zdatně sekunduje drobné umění a vzpomínky z cest. Jako správná bytová designérka totiž Marie vidí potenciál i ve zdánlivě bezvýznamných předmětech, které ostatní považují za podřadné a nebojí se s nimi experimentovat. A právě to dělá její domov originálním a přívětivým.

Jedinečnost základem

Mariina touha po originalitě se asi nejvíce odráží právě v nezvyklých barevných spojeních a kombinacích. Je libo sytě broskvové zdi s oranžovou tygří předložkou? Žádný problém! Překážkou není ani výrazná kombinace růžovo-fialového leopardího koberce. Je to sice extrémně odvážné, ale funguje to – zaručeně vás to probere a dodá energii. Byt je plný barev a neotřelých dekorací.
Marie k tomu dodává: „Nesmíte se bát riskovat. Klíčem k úspěchu je zvolit si k experimentování třeba jednu místnost, na které si to vyzkoušíte, kde se nebudete bát použít pestré barvy a neobvyklé kombinace. Já jsem si vybrala tu, kde trávím minimum času – vstupní chodbu. Kdybych tuhle barvu a doplňky použila třeba v obývacím pokoji nebo v ložnici, už by to tak skvělé nebylo… Ale tady jsme z výsledku všichni nadšeni.“

Ikonické křeslo má u okna své stálé místo, stejně tak jako prostorný stůl, který je zase dominantou jídelny a vejde se k němu osm osob.

Suvenýry nevyhazuje

Obývací pokoj je zaplněn pestrými textiliemi, květinami a zajímavými, až excentrickými doplňky. Mezi ty nejvýraznější patří třeba ikonické paví křeslo, kterému je vyhrazeno čestné místo u okna s výhledem na pařížské panorama. Příjemně se v něm odpočívá třeba s knihou nebo kávou, když za okny prší a kapky bubnují na sklo. To je pohoda nade vše…
Nejrůznější suvenýry z cest a výletů Marie nevyhazuje, ale pečlivě roztříděné ukládá na police, do skříněk a věší na stěnu. Připomínají celé její rodině, jak krásný čas společně někde strávili, příjemné vzpomínky se jim díky tomu neustále vracejí.

Svobodný styl

Styl Mariina bytu by se dal nazvat jako excentrický boho styl – což v podstatě znamená, od všeho skvělého, co už tu bylo, trochu. Trochu retro, trochu hippie, trochu country a hlavně hodně ženskosti, svobody a přirozenosti. To je boho styl – být svobodný a nebát se kombinovat.
Marie svůj domov plný individuality a svobody doplnila ještě prvotřídní knihovnou s úžasnou sbírkou knih. A když zkombinujete dobrou knihu a výhled, o příjemné odpoledne nad střechami pařížských domů máte postaráno…

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home & Living

Více informací se nachází v zářijovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Datum vydání: 30. 9. 2017

Edit: