Jádro velkoryse

I s rekonstrukcí koupelnového jádra v panelovém domě lze nakládat šikovně a kreativně. Někdy k tomu stačí vybourat umakart, vyzdít stěny a do stejného prostoru účelněji instalovat zařízení, jindy lze rekonstrukci pojmout velkoryseji a přidat jí metry třeba z přilehlé chodby.

První paneláková koupelna, kterou vám představujeme, je příkladem toho, jak lze i v paneláku vybudovat prostornou koupelnu, kam se pohodlně vejde tříčlenná rodina i pes společník. Když se ale někde přidá, musí se zase jinde ubrat.

2

1

Klozet je umístěný za příčkou, která ho celý zakrývá.

ŠATNU ZA VANU

Tady se ubral „nějaký ten metr“ z přilehlé chodby, ve které byly vestavěné skříně, takže se pak do koupelny vešla vana i sprchový kout. Z prostorových důvodů bylo také nutné spojit koupelnu s toaletou, což už není pro tříčlennou rodinu tak ideální řešení, ale nějaké kompromisy se udělat musely. Nakonec je klozet ukrytý za příčkou, takže to provozu koupelny tolik nevadí. Největší radost má z toalety bez dveří a kliky neposedná fenka Kety, jejíž bíglí apetit uspokojují nekonečné role čerstvě nakoupeného toaletního papíru. A že se ubralo z chodby se skříněmi, majitelku netrápilo, neboť šikovný manžel už zabudoval do všech pokojů vestavěné skříně, jejichž úložné prostory rodině stačí. Představa sprchového koutu, který chtěli oba manželé, a velké vany, kterou si prosadil čtrnáctiletý syn, byla lákavější než skříně na „pár hadříků“. Plánek budoucí koupelny si namalovala sama majitelka a po schválení rodinnou radou se s ním vypravila do prodejny Siko koupelny, kde už měla nějakou dobu vyhlédnutý obklad ze série Kilimi i ostatní zařízení koupelny. Zde si nechala vypracovat grafický návrh, u kterého jí šlo hlavně o rozmístění a barevné sladění obkladů. Přikláněla se k decentnější verzi bez listel a dekorů. Umístění sanity měla vymyšlené, odborníci to jen posvětili. Koupelnový nábytek v dekoru švestky pořídila v prodejně Möbelix. „No, a pak už to jenom manžel se synovou pomocí všechno udělal,“ svěřila se nakonec spokojená paní domu.

3

Prostorná koupelna mohla z panelákového jádra vzniknout díky zvětšení prostoru ubraného chodbě.

4

Sprchový kout využívají hlavně rodiče, kteří preferují spíše rychlou a osvěžující sprchu před koupelí ve vaně.

5

I sen o velké vaně splnila nová koupelna čtrnáctiletému Dominikovi.

Více informací se nachází v zářijovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Datum vydání: 17. 12. 2015

Edit: