Nápady, jak si vytvořit koupelnu v duchu nejnovějších trendů

Jak vybavit svou koupelnu tak, aby byla neustále trendy? Inspirujte se doporučeními bytových designérů a vyberte si z nich to, co se vám líbí a na co se budete chtít dívat každý den. Někdy stačí proměnit jen pár detailů a rázem se vaše nudná koupelna promění v moderní interiér.

V koupelně potřebujete dostatek úložného prostoru

Kromě umyvadla a sprchové koutu, případně vany, musí být v každé koupelně dostatek úložného prostoru. Proto je nutností koupelnová skříňka pod umyvadlem a nad ním. Další koupelnové skříňky můžete umístit vedle sprchové koutu nebo vany a samozřejmě nezapomínejte ani na koš na špinavé prádlo. Čím se při výběru skříněk do koupelny řídit? Samozřejmě rozměrem a uspořádáním polic a šuplíků, ale také materiálem. Na výsluní se drží dřevěné skříňky.

moderní koupelna

Zdroj foto: Procreators / Shutterstock.com

Koupelnový nábytek musí splňovat standardy

Koupelnový nábytek samozřejmě musí splňovat hned několik vlastností. Musí být trvanlivý a odolný. Kvůli vyšší vzdušné vlhkosti, která se v koupelně vyskytuje, je koupelnový nábytek ošetřován speciálními laky a nátěry. Pokud propadnete trendu umyvadel umístěných na desce, věnujte zvýšenou pozornost výběru materiálu desky. Neustále se na ní totiž bude držet voda.

Vintage tapety, velkoformátové dlaždice a klasické koupelnové barvy

Při volbě barev koupelnových stěn se řiďte tím, co máte rádi. Aktuálně jsou v módě vintage obklady s patchworkovými vzory, velkoformátové dlažby, výrazné a pestré tapety, ale také klasické barvy, například modrá, bílá, šedá a růžová. Volbu barevné palety přizpůsobte i velikosti koupelny. Do menších koupelen volte světlejší barevné tóny, které ji opticky zvětší, do velkých koupelen můžete zvolit tmavé odstíny a výrazné vzorované tapety. Díky tomu totiž prostor opticky zmenšíte a zútulníte.

Pokojové rostliny, zlaté prvky a dřevo

Moderní koupelna je také typická tím, že se v ní objevují pokojové rostliny, kterým nevadí vyšší vzdušná vlhkost. Dále pak zlaté prvky, ať už v podobě zlatého koupelnové setu nebo nejrůznějších doplňků. A samozřejmě nesmí chybět ani výrazné dřevěné prvky. Neopomíjejte však ani detaily. Například na zeď nad umyvadlo si pověste zrcadlo ve zlatém nebo dřevěném rámu, okolo vany vyskládejte aromatické svíčky a má-li vaše koupelna okna a parapet, položte na něj vázu s čerstvými květinami. I malé změny dokážou změnit dojem z celé koupelny a proměnit ji v moderní interiér.

dřevěná koupelna

Zdroj foto: NeonShot / Shutterstock.com

Proměňte svou koupelnu v moderně zařízené lázně. Při výběru barevných tónů a doplňků se inspirujte moderními trendy, ale zvolte si z nich to, co je vašemu stylu nejbližší. Přeci jen v koupelně trávíte každý den, takže se musí líbit hlavně vám.

Datum vydání: 27. 10. 2022

Edit: