Jak vybrat matraci, aby se vám spalo jako v pohádce?

Pokud se ráno probouzíte s palčivými bolestmi zad, za problémy hned nemusí stát nějaký zdravotní problém, většinou je na vině špatně zvolená matrace. Bohužel, spousta lidí se ohlíží nejprve na cenu, až potom se zajímá o vlastnosti, přitom by pořadí mělo být naopak. Vybrat matraci na základě fotografie je naprostý nesmysl. Jestliže tedy chcete předejít špatné investici a případným obtížím, měli byste se řídit několika radami. V následujících řádcích vám je poskytneme.


Jakmile ulehnete na kvalitní matraci, dostane vaše tělo potřebnou oporu, stejně tak ustoupí a přizpůsobí se v oblastech, kde na ni vaše tělo vyvíjí největší tlak, tedy v oblastech ramen, hlavy, boků a pat. Co všechno byste měli při výběru matrace zohlednit?

Tuhost

Při výběru matrace byste neměli vybírat podle toho, jaká byla ta předchozí. Jelikož se tělo, respektive jeho váha postupem času mění, je nezbytné takovým změnám přizpůsobit i samotnou matraci. Pokud vážíte více, sáhněte po tvrdší matraci, naopak pro lidi s nižší váhou jsou připraveny měkčí modely.

Materiál

Současný trh, co se materiálů týče, je vskutku rozmanitý. První možností je matrace ze studené pěny, která se vyznačuje vyšší pružností, než matrace molitanové (PUR). Poskytne tělu dostatečnou oporu, ale zároveň zajistí maximální prodyšnost a předchází vzniku bakterií a plísní. Další alternativou je matrace paměťová neboli z viskoelastické pěny, jež se dokáže dokonale přizpůsobit tvaru a váze těla. Odborníci paměťovou pěnu doporučují, neboť umožňuje, aby se organismus dostal na dostatečně dlouhou dobu do hlubokého spánku.

Ještě mezi zdravotní matrace spadají varianty ze studené BIO pěny, které jsou pro ekologicky smýšlející jedince, a z přírodní latexové pěny.

Potah

Potah by měl být vyroben z materiálů, které jsou pružné, ale při použití se nevytáhavají. Látky, které se vytahávají, často vytvoří překlad, který je pod prostěradlem cítit. Potah musí být pratelný na 60 °C a musí zachovat tvarovou stálost a rozměr. Potahy vyprat lze, ale jádra matrací vyprat nelze, proto doporučujeme matracové chrániče, které chrání jak potah, tak i jádro matrace před hygienickým znečištěním.

Rošt

Ideální je vybírat matraci zároveň s roštem, protože odborník vám dokáže poradit, jaký rošt se pro vámi vybranou matraci nejlépe hodí. Jakmile zkombinujete správně tyto dva prvky, poskytne vám lůžko všechny ortopedické vlastnosti. I trh s rošty je pestrý, přičemž sáhnout můžete po roštu klasickém lamelovém, nebo polohovacím s motorovým pohonem.
Jestliže hledáte odborníka, jenž vás provede výběrem nového lůžka, obraťte se na specializovaný internetový obchod Spime.cz, kde najdete zdravotní matrace všeho druhu, rošty, polštáře, noční stolky, postele, komody a další vybavení do ložnice.

 

 

Komerční prezentace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edit: