Jarní úklid s grácií

Dny se prodlužují, sluníčko nás stále více šimrá pod nosem a také svítí na všechen ten prach a domácí nečistoty. Pomohou vám úklidoví pomocníci, ale také několik našich rad.

Tyčový aku vysavač Concept 2 v 1 Iconic Animal Smart Flex VP6130 se hodí především do domácností se zvířecími mazlíčky. Má flexibilní ohebný kloub, flexibilní nástavec (pro vyšší osoby) i PET kartáč, kterým ošetříte srst i kůži vašeho zvířete. V automatickém režimu si sám uzpůsobí sací výkon podle znečištění. Je osazen vyjímatelnou baterií s výdrží až 60 min. 6 999 Kč, foto My-concept

foto My-concept

 

TIP 1: Uklízejte místnost po místnosti

Sepište si kontrolní seznamy úklidu pro každou místnost, které vám pomůžou s organizací a připomenou vám oblasti, které vyžadují zvýšenou pozornost. Nebojte se vynechat plochy, které jste uklízeli nedávno, a zaměřte se na ty části vašeho domova, které byly přes zimu značně zanedbané.

 

Robotický vysavač Rowenta X-Plorer S120 AI (RR7867) uklízí chytře. Je vybaven technologií detekce nízkých překážek a vysoce personalizovaným čištěním vylepšeným o umělou inteligenci. Díky pokročilému senzoru s technologií laseru a kamery, které dokáží detekovat i drobné předměty, nevysaje ani promyšleně nastražené kostičky ze stavebnice vašich dětí. Přesná navigaci zajišťuje, že si robot trvale mapuje terén a dokáže si zapamatovat úklid více místností i podlaží včetně toho, jestli a kde má vyčistit koberec nebo precizně vytřít dlažbu. Foto Rowenta

Foto Rowenta

 

TIP 2: Protřiďte si věci

Jednou z největších součástí jarního úklidu je často zbavování se přebytečných věcí. Užitečné vám může být roztřídění věcí do tří kategorií – darovat, vyhodit a uskladnit. Krabice s přebytečnými věcmi darujte na charitu nebo je rozdejte.

 

Toužíte mít čistá okna a zrcadla nejen na jaře? Žádný problém, neboť okna za vás vyčistí robotický čistič oken a skel Hobot 368. Vybavený je dvěma speciálními čisticími koly s utěrkami z jemného mikrovlákna. Povrch stačí lehce navlhčit a o zbytek se postará přístroj. 7 990 Kč, více na foto Hobot

 

TIP 3: Omezte čisticí prostředky

Pokud potřebujete nakoupit nové čisticí prostředky, omezte počet položek na minimum. Nesčetné množství čisticích prostředků může vytvářet zbytečný nepořádek a pravděpodobně je k udržování čistého a svěžího domova všechny nepotřebujete.

 

Parní mop 2 v 1 Concept Perfect Clean CP2000 vyčistí tvrdé podlahy i koberce a díky bohatému příslušenství včetně ruční jednotky i skleněné povrchy, koupelny, dřezy, baterie, čalounění nebo třeba i pneumatiky aut. Přístroj vytváří z vody páru, která je hnána vysokým tlakem ven. Má takovou sílu, že rozpustí všechny nečistoty. Jednoduše stačí naplnit 400ml nádržku vodou, připevnit textilní potah a do 20 vteřin si můžete páru snadno dávkovat pomocí rozprašovače. 2 299 Kč, foto My-concept

foto My-concept

foto My-concept

 

TIP 4: Přidejte domácí práce

Mnoho domácích prací je třeba provádět sezonně, zejména v rámci příprav na teplejší počasí. Například venkovní práce, jako je čištění grilu, terasy a vnějších stran oken, řešte, jakmile se oteplí. Uložte také zimní oblečení, lůžkoviny, dekorace, další předměty a vyměňte je za ty jarní.

TIP 5: Myslete i na přírodu

Ekologie a ochrana životního prostředí jsou už zavedeným tématem debat, a proto se mnoho lidí snaží přistupovat k výběru čisticích prostředků zodpovědně. Například při pořízení práškového koncentrátu připravíte mnohonásobně více čističe než při koupi klasických tekutých přípravků.

TIP 6: Zaveďte nové úklidové návyky

Důkladný jarní úklid, který se týká celého domu, je skvělou příležitostí k vytvoření trvalých úklidových návyků, které mohou příští jarní úklid ještě více usnadnit. Nesnažte se například provést celý jarní úklid během jednoho víkendu nebo dokonce jednoho dne. Místo toho se každý den věnujte položkám na seznamu úkolů jen 15 minut.

 

 

text Vanda Jesenská ve spolupráci s AYETO Eco

foto se souhlasem firem My-concept, Hoover, Hobot, Rowenta

Datum vydání: 27. 4. 2023

Edit: