Ježatý společník, jehož si oblíbíte

Zařiďte si kaktusový koutek, jemuž můžete věnovat  celý regál a vystavit v něm různé „úlovky“. Foto: Shutterstock

Baví vás dnešní trend, který mění domov v zelenou oázu plnou rostlin, ale nejste moc zdatní pěstitelé? Zkuste to s kaktusy nebo třeba jen s kaktusovými doplňky…

Živé rostliny nejrůznějších druhů dokážou proměnit interiér k lepšímu a vnést do něj kousíček přírody. Největší efekt přinesou velké květináče se vzrostlými exempláři, dobře vypadat mohou ale i menší kousky třeba v různě velkých obalech na květináč stejného designu nebo z téže série. A pokud doma nemáte k pěstování pokojových rostlin podmínky nebo dostatek světla, které právě kaktusy a sukulenty potřebují nejvíce, udělejte si radost jejich imitacemi či pěknými doplňky a dekoracemi s kaktusovou tematikou. Díky „zelenému“ trendu jich na trhu najdete opravdu spoustu. Sošky, vázy, kasičky nebo svíčky ozdobí otevřené police a regály, na zdi zase vyniknou obrazy, plakáty, nástěnné dekorace nebo samolepky.

Jak se starat o kaktusy

Kaktusy jsou nenáročné rostliny, několik základních podmínek však vyžadují. Ideální jsou pro ně parapety jižních, západních a východních oken, protože potřebují přímé sluneční světlo. Temné a chladné místnosti orientované na sever se pro ně nehodí. Správná zálivka se provádí jednou týdně, nejlépe v podvečer, aby došlo k provlhčení substrátu. Přebytečnou vodu je třeba vylít, kaktusy totiž nesnášejí přelití. Jako substrát se pro ně používá minerální drť smíchaná s kvalitní zeminou.

Kartonový kaktus  má z jedné strany korkovou a z druhé tabulovou vrstvu.Cena 850 Kč. Fler / Unlimited design

Text: Dita Fingerlandová
Foto: archiv firem

Edit: