Kde nakoupíte elektrotechnické součástky a jak vybrat ty správné?

Elektrické přístroje a systémy nám dnes výrazně usnadňují každodenní život. Pro své nezbytné fungování však potřebují poměrně velké množství jednotlivých součástek. S jejich pomocí přitom můžete vytvořit nové přístroje, ale i opravit ty stávající. Podívejte se na praktické rady, kde zakoupíte jističe, kabely nebo vodiče, a několik tipů, podle čeho zvolit to nejlepší řešení.

Výběr kabelů a vodičů

Pro bezproblémový a bezpečný tok elektrického proudu do konkrétního místa jsou potřeba kabely a vodiče. V rámci této kategorie samozřejmě najdete i několik různých typů. Je tak nutné znát správný průměr i konkrétní složení kabelu pro daný účel. Například pro vedení slabšího proudu stačí tenké kabely s menší specifikací. U kabelů, které vedou klasický dvoufázový, či dokonce silný trojfázový proud, je nutná větší bezpečnost a izolace, takže jde o silnější kabely.

Rozvaděče

A odkud se elektrický proud bere a rozvádí po bytě či domě? Základním prvkem jsou rozvaděče. V tomto případě je velmi důležitá kvalita a taková kapacita, která bude odpovídat běžnému využití elektrické sítě. Moderní rozvaděče musí samozřejmě splňovat bezpečnostní normy pro bezproblémové používání.

Jističe a chrániče

Třetí skupinou velmi důležitých elektrotechnických součástek jsou jističe a chrániče. Jejich úkolem je chránit elektrický obvod před přepětím či jiným poškozením. Pokud nastane problém, jistič automaticky proud vypíná. Opět jde o povinnost v obytných stavbách, ale i na pracovištích a všude tam, kde je zavedena elektřina. Podle konkrétní elektrické soustavy a její složitosti se vybírají dostatečně účinné jističe a chrániče, které jsou dimenzované pro dané parametry. Zkušený elektrikář bude s přehledem vědět, jakou variantu má zvolit, aby výsledné řešení splňovalo všechny normy a bylo opravdu bezpečné.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 11. 7. 2022

Edit: