Když je běžná vana málo…

Nejde o levnou investici, ale pokud se už jednou rozhodnete, pak byste měli vybírat pečlivě, s citem i rozumem; nespoléhat se jen na doporučení, ale vybranou vířivku (vířivou vanu) si předem na vlastní kůži vyzkoušet. Nekupujete přece zajíce v pytli.

Zní to jako klišé, ale je to tak – není vířivka jako vířivka. Některé modely se v mnoha detailech i zásadních věcech různí, přestože cenově se až tak neliší. A nejde o investici za pár „babek“, ale za několik set tisíc korun.

Masážní spa umístěné v tropické zahradě s luxusním obkladem z mozaiky Ezarri. Tvar a rozměr spa nebo vířivé vany obložené mozaikou je možné vytvořit podle přání klienta současně s vybavením hydromasážní technologií i s možností úpravy vody ozónem bez použití chemie. Cena od 190 000 Kč. www.lorema-wellness.cz

JAK NA TO?

Za tyto peníze můžete získat buď sofistikované a stabilní zázemí pro vaši domácí relaxaci, anebo vířivý bazén, kde si budete pro sebe těžko hledat správné místo k posezení, o to častěji však budete hledat servis a dovolávat se řešení u prodejců zahraničního zboží s pochybným původem. Řešením je obrátit se přímo na výrobce – získáte tak vířivku, která vzniká od nápadu přes design a vývoj až po výrobu v jedné továrně. Nevystavujete se tak riziku, že u produktu, který nestojí zrovna málo a má se stát trvalou součástí vašeho domova, vyvstanou problémy s kvalitou a nekompetentností dodavatele. Výrobce vám zároveň může nejlépe nabídnout i odbornou instalaci, profesionální servis a trvalou péči. A to je nedocenitelné…

Pár tipů před výběrem

  • Velikost vířivky posuzujte podle toho, kolik osob ji naráz bude používat, a podle toho, zda a kam ji bez problémů umístíte.
  • Počet sedátek je vždy lepší naddimenzovat, získáte tím větší komfort.
  • Počet trysek ani tak nehraje hlavní roli, spíše jejich umístění a správné nasměrování.
  • Dopřejte si instalaci speciálních trysek na vybranou část těla a trysek pro mikromasáž například chodidel nebo šíje.
  • Rozhodně nepodceňte kvalitu materiálu, vsaďte na čistý design a osvědčenou firmu.

BALAREPO.1

BALAREPO.2

Koupání pod noční oblohou si můžete zpestřit nejen perličkovou lázní, ale i barvami – bazény Balarepo lze vybavit systémem Spectravision s LED svítidly – na výběr máte z 16 barevných tónů, ty se mohou i střídat. Obdélníkový bazén Balarepo Slapy (d. 6,2 x š. 3 x h. 1,5 m) se základní výbavou pořídíte od 160 000 Kč, LED svítidla od 7500 Kč. www.balarepo.cz

ČEMU VĚNOVAT NEJVĚTŠÍ POZORNOST?

Rozhodně stabilitě značky – u výrobků, které vám mají sloužit desítky let, se vyplatí být zdravě konzervativní a vybírat mezi značkami, které už na trhu desítky let působí, a dá se tedy očekávat, že vám zajistí servis po celou dobu životnosti vaší spa. Informace o skutečné stabilitě firmy se dají snadno najít na veřejně přístupných portálech státní správy. Tak tím byste měli při výběru vířivky začít. Co dál? Nechte si předložit všechny certifikáty o nezávadnosti a o splnění evropských norem. Stejně jako u jiných typů zboží, i u vířivek se už můžete setkat s přímo zdraví nebezpečnými importovanými výrobky.

Foto: balarepo

Filtrační románské schodiště JET SET kombinuje vlastní filtraci bazénu s osvětlením, možnost plavání v protiproudu, vodní masáž celého těla, vzduchovou masáž a pohodlný vstup do bazénu. Více na www.desjoyaux.cz.

JE TO PARÁDA…

…co všechno kvalitní vířivka umí. Moderní technologie už dnes zvládnou spoustu věcí – od samodiagnostiky přes řízení na dálku, a věřte nebo ne i komunikaci se vzdáleným servisním centrem až po integraci do centrálního řízení chytré domácnosti. Jedná se o investici na dlouhou dobu, proto se nejprve vyptejte na řešení morálního zastarávání použitých technologií. Budete schopni s tím vším držet krok? Máte na to peníze i energii?

Ale nepředbíhejme, napřed si řekněme to základní, k čemu je vířivka určena – často se o ní hovoří jako o synonymu relaxace a odpočinku, ale bývá také doporučována jako podpůrný a blahodárně působící pomocník při namožených svalech a bolestech kloubů, velmi účinně pomáhá i při regeneraci po zranění. Hydromasáže působí také jako prevence stresu a vyčerpání; tělo, které mělo možnost si ve vodě krásně odpočinout, se zregenerovalo a daleko lépe teď bude odolávat náporu práce a povinností.

Opravdu „vymazlená“ vířivka už ale jen nemasíruje svaly – můžete se z ní dívat na film na výsuvné LCD televizi s DVD přehrávačem nebo si užít oblíbenou hudbu (MP3 s reproduktory), vytvořit příjemnou atmosféru pomocí světel přímo ve vodě (LED podsvícení, chromoterapie) a podobně. Ve vířivce může být klidně zabudovaná i USB přípojka nebo Bluetooth, to záleží jen na vás. A nemusíte přitom vůbec z vířivé vany vylézt – stačí na vše použít dálkově ovládání a je to.

ODBORNÍK RADÍ…

Obchodní manažer české rodinné firmy USSPA – Lukáš Rychetský doporučuje při výběru vířivky nespěchat a vyzkoušet si ji na vlastní kůži.

Jakou značku vířivky byste doporučil?

„Jednoznačně doporučuji upřednostnit takovou, která nabízí profesionální design – jedině tak totiž získáte produkt, jehož design v sobě snoubí estetiku s funkcí. Taková vířivka je celkově komfortnější, lépe využitelná a nabízí snadný provoz. Já věřím českým značkám – odpadne vám nejen složitá komunikace s výrobcem nebo prodejcem, ale hlavně si můžete být jisti, že získáte výrobek s jasným původem, který prošel certifikací a je plně kompatibilní s českými normami.

Na trhu je bohužel celá řada prodejců, kteří čínské vířivky vydávají za kvalitní kanadské, americké nebo dokonce české zboží. U českého výrobce se můžete ujistit i nahlédnutím do výroby, což je také velmi důležité.“

Stačí se při výběru spolehnout na doporučení prodejce?

„ Já vždy zákazníkům radím nespěchat a napřed se důkladně zorientovat. Pokud vám vámi vybraný dodavatel nabídne skladový produkt, můžete si být jisti, že získáváte něco, co je určené pro kohokoli, kdo přijde. Existují ale i výrobci, kteří vám za stejnou cenu vytvoří produkt na míru přesně podle vašich potřeb a představ.

A druhou nesmírně důležitou věcí je si vířivku vyzkoušet. Osobní zkušenost je, stejně jako třeba při výběru auta, důležitá. Určitě si takovou věc, jako je vířivka, nevybírejte jen podle obrázku. Chtějte vidět jednotlivé modely naživo a určitě si vířivku vyzkoušejte. Dobrý prodejce vám takovou možnost nabídne.“

Vířivka PureSpa Bubble HWS 800 (vnitřní průměr 1,47 m) je vybavena bublinkovou terapií se 120 tryskami a výkonným ohřevem vody až na 40 °C. Je určena pro čtyří osoby. Instalace je jednoduchá – vířivka se nafoukne sama pomocí vlastního čerpadla a poté do ní už jen napustíte vodu. Konstrukce je pevná a stabilní. Vířivka se snadno ovládá pomocí panelu, na který dosáhnete přímo z vody. Nyní v akční ceně 12 990 Kč. www.mountfield.cz

ŠETŘIT SE NEVYPLATÍ

Všichni odborníci, které jsme oslovili, radili jedno – když už vířivku, pak nešetřit. Kvalitně provedená vířivka může totiž sloužit několik desetiletí a v budoucnu by vás mohlo mrzet, že na začátku byla cena jediným kritériem. Rozhodně nenakupujte výrobky ve slevě, upřednostněte spíše dobrý poměr cena versus výkon a služby.

A nesnažte se ušetřit ani na výbavě vířivky – aby skutečně splňovala to, k čemu je určena především, tedy k relaxaci a hydromasážím, vybavte ji bohatě vším potřebným pro její efektivní provoz a rozmazlete se případně i třešničkou na dortu v podobě několika nadstandardních detailů, které budou určeny jen pro váš odpočinek. Říká se jim doplňková výbava na míru a odborný prodejce je schopen vám vaši vířivku opravdu „vyladit“ přesně podle vašich představ.

Vířivka Orion funguje v jakémkoli počasí – má kruhový půdorys a čtyři pohodlná křesílka a lehátko a myslí i na pohodlí malých dětí. Je vybavena hydroterapeutickým gejzírem Volcano Jet. Cena v plné výbavě, včetně dopravy, instalace a zprovoznění 409 900 Kč. www.usspa.cz

MYSLETE NA VNOUČATA

Pokud si chcete pořídit vířivku pro dva, zamyslete se, jestli vám v budoucnu bude stačit. Děti už sice mají vlastní život a bydlení a možná i vlastní vířivku, ale uvažovali jste o tom, že jednou si budete chtít užívat společné chvíle třeba s vnoučaty? Při plánování se proto dívejte vždy daleko dopředu a raději si dopřejte o jedno dvě místa navíc. Nebudete litovat.

Lyra je nejmenším modelem spa, který je možné stejně jako všechny ostatní vířivky vyráběné českou rodinnou firmou USSPA dodat v úpravě pro plné zapuštění do terénu. Cena v plné výbavě od 259 900 Kč. www.usspa.cz

Vířivka Persea má příjemné rozměry, které umožní její instalaci téměř v jakémkoli prostoru a zároveň pojme až pět osob najednou. Využít můžete například hluboké křeslo Shiatsu. Cena v plné výbavě, včetně dopravy, instalace a zprovoznění 344 900 Kč. www.usspa.cz

odborná spolupráce Jana Šlefrová (USSPA) a Albixon

 

Datum vydání: 4. 10. 2015

Edit: