Kompletní proměna bytu na Hradčanské

jídelní stůl

V obývacím pokoji s kuchyní se místem příliš šetřit nemuselo. Foto: Filip Györe

V tomto bytě, který disponuje 150 m², se mohli architekti skutečně rozmáchnout, změnili ho k nepoznání, i tak ale ctili jeho historii.

„Kvalitní architekturu podle mě definuje určitá jednoduchost ruku v ruce s charakterem použitých materiálů,“ uvádí architekt Jan Bek svou realizaci.

Jedná se o celkovou rekonstrukci nárožního bytu v Praze 6. Byt se proměnil téměř k nepoznání – včetně dispozice. Nyní je koncipován jako 4 + kk. Díky propojení dvou původních pokojů vznikl velký obytný prostor s kuchyní. „Hodně mi záleží na kvalitním zpracování: vždycky mě zaujmou atypická řešení, neobvykle řešený nábytek či stavební prvky,“ popisuje architekt svůj přístup k navrhování a obecně přístup k prostoru.

V tomto projektu je například vstup do obou koupelen skryt v rámci truhlářských prvků. Interiéru vévodí kombinace bílé, šedé, prvky v odstínu královské modré a dřevěné dubové podlahy.

dětský pokoj

Foto: Filip Györe

Dominantní svítidla jsou mosazná a odkazují na historii prostoru a objektu, nábytek byl převážně vyroben truhlářsky a vybrán od českých výrobců a dodavatelů. „V interiérech se snažíme používat české značky, mají vysokou úroveň. Vznikají tu krásné věci a český design rádi podpoříme,“ vysvětluje architekt.

Vizitka bytu

Lokalita: Praha 6
Užitná plocha: 150 m²
Autoři: BekArch – Jan Bek, Linda Kozlová
Typ: rekonstrukce
Realizace: 2022

Původní stav. Foto: BekArch

Aktuální půdorys. Foto: BekArch

Text: Tereza Škoulová, Julie Zákostelecká
Foto: Filip Györe

Datum vydání: 30. 10. 2023

Edit: