Kouzlete v interiéru se zrcadly

Zrcadla mají v interiéru hned několik funkcí. Dekorují, dokáží opticky zvětšovat a především v nich vidíte svůj odraz. Designové kousky vám navíc nabídnou i skvělé oživení místnosti. Aby vám zrcadlo sloužilo na 100 %, dodržte při jeho instalaci pár základních pravidel. Teprve pak vás totiž dokáže krásné zrcadlo opravdu okouzlit.

Co o zrcadlech říká feng-šuej

Podle tradičního učení feng-šuej mají zrcadla léčivou moc a jsou velmi důležitá. Zároveň je ale podstatné, jakým způsobem je do místnosti zakomponujete. Aby podporovala správné proudění energie, neumisťujte zrcadla proti dveřím nebo oknům. Energie by se odrazila a vaši domácnost opustila. Zrcadla neumisťujte ani proti sobě a to ze stejného důvodu. Čínští mistři také radí, abyste se vyhnuli zrcadlům v ložnici, zde mají své místo pouze zrcadla skrytá v útrobách skříně, jinak vám mohou narušovat spánek.

Kulaté zrcadlo ve zlatém rámu ladně doplní každý interiér.

Kulaté zrcadlo ve zlatém rámu ladně doplní každý interiér.

Umístění zrcadel z praktického hlediska

Učení feng-šuej nepřipadá každému podstatné, nicméně na jednom se shoduje s běžnou praxí. Zrcadla umí opticky zvětšit prostor. Aby to ale dokázala, musí být pokud možno ve středu místnosti, aby ji co nejvíce odrážela, platí, že čím větší zrcadlo, tím lepší efekt. Nezapomínejte také na to, že každý člen domácnosti je jinak vysoký a pokud se máte v zrcadle skutečně prohlížet, zvažte umístění z tohoto hlediska a to především v koupelně.

S optickým zvětšením prostoru vám nejlépe pomohou nástěnná vysoká zrcadla.

S optickým zvětšením prostoru vám nejlépe pomohou nástěnná vysoká zrcadla.

Zrcadla jako bytové doplňky

Jestliže vám jde především o to, aby zrcadla skvěle vypadala a oživila interiér, zapomeňte na rady a popusťte uzdu své fantazii. Nebojte se kombinovat několik kusů na jedné stěně, v různých výškách a tvarech, buďte odvážní! Jediné na co nezapomínejte, je dodržení lichých počtů, protože ty vypadají při dekorování vždy lépe než ty sudé. Umístění zrcadel naproti sobě (přestože je to proti feng-šuej) vytvoří iluzi nekonečnosti a každému vyrazí dech! Nebojte se ani vintage nádechu a moderní interiér ozdobte zrcadlem v masivním zlatém rámu. Zrcadla umožňují extravaganci, tak se jí nebojte a dopřejte si ji.

Lichý počet zrcadel vypadá v interiéru zpravidla lépe než sudý počet.

Komerční prezentace

Uložit

Edit: