Kuchyně ze dřeva

Kuchyně ze dřeva jsou stále vyráběné i žádané, což ale neznamená, že se nezměnily. Vedle těch klasických a rustikálních, kde je podíl dřeva téměř stoprocentní, jsou tu i kuchyně současné, které dřevo používají jako vzácné koření. Zvýší se tím dojem i chuť, ale nepřestanete vnímat další ingredience…

Nejčastějším parťákem moderně pojatých dřevěných kuchyní je bílá barva. Nezáleží už tolik na tom, jestli je v podobě laminátu, lakovaného kovu nebo kompozitního materiálu. Podstatné je, že bílá prostě dobře doplňuje dřevo od nejsvětlejších přírodních tónů přes dřevo s výraznou kresbou až po tmavé odstíny.
Další oblíbenou kombinací je dřevo a šedá barva. Může to být lak, ale i kov. Mix kovu, dřeva a nezbytné bílé najdete nejčastěji za dveřmi skříní, zvnějšku se se šedou setkáte na stěně, na desce za sestavou, u digestoře i na dalších kuchyňských dílech jako jsou police, kontejnery, zásuvky… Podobně je na tom černá, která se v kuchyni teprve prosazuje.
Dřevo si umí partnery vybírat, ve všech případech mu kombinace svědčí. Vynikne mnohdy víc, než na celodřevěných plochách.

1

2

Caesar nabídl zvenčí bělostnou barvu se vzorem krokodýlí kůže, uvnitř kvalitní dřevo.

5

Dřevo, kam se podíváš… Topos, Leicht

Krása dřevěného šuplíku

Na tom, co je skryto, se už dávno nešetří. Není-li dřevo zvenčí, určitě ho najdete uvnitř. Dvířka za hlavními posuvnými dveřmi udivují kvalitou, zásuvky jsou malým mistrovským dílem truhlářů, drobné dřevěné poličky, inspirované minulými časy, způsobují v moderních kuchyních tichou estetickou revoluci.

3

Tmavá varianta dřeva. Kuchyň Carattere, Scavolini

4

Pult se zásuvkou. Genius Loci, Valcucine

8

Team 7 sestavil kuchyň Bologna tak trochu v duchu toho, jak u nás v šedesátých letech řešili lidé nedostatek všeho – vyrobili si kuchyň sami nebo s pomocí šikovného truhláře.

16

Dřevo v osobitém tvaru. Stosa

Fortelné a dřevěné

Pro ty, kteří chtějí, aby na ně v kuchyni dýchalo kouzlo domova, se stále vyrábějí poctivé dřevěné sestavy. Mohou být masivní, ale častěji bývají odlehčené, působí křehce, jako staré prosklené kredence na vzácné sklo a porcelán. Konkurovat jim může jen styl a la Provence, kde se přesně podle předlohy uplatňuje šedý a bílý lak.
Foto: Eurocucina Milano

Více informací se nachází v listopadovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Datum vydání: 1. 12. 2016

Edit: