Letní hraní s dětmi

Ať už dětem pořídíte nové kolo, zahradní houpačku, nebo společenskou hru, nejdůležitější je pro ně čas, který s nimi strávíte a tím vzájemně obohatíte a utužíte vaše vztahy.

Letošní školní rok kladl nepředvídatelné nároky na učitele, na žáky i jejich rodiče a všichni už jistě netrpělivě vyhlížejí konec tohoto netypického pololetí. Zkuste teplé a slunečné červnové dny naplnit zábavnými aktivitami se svými ratolestmi. Podnikejte dobrodružné výpravy po vlastech českých a objevte končiny, o jejichž existenci jste dosud neměli ponětí. Určitě vás nezklame návštěva parku miniatur Boheminium poblíž Mariánských Lázní, jinak čtvrtého největšího areálu svého druhu v Evropě. Najdete tu přes sedmdesát realistických zmenšených kopií českých hradů a zámků, nově například celý zámecký areál v Lednici, ale také Karlštejn, Bezděz nebo vysílač na Ještědu s pohyblivou lanovkou.

WEBOVKY PRO INSPIRACI

Začínají vám už docházet nápady, co všechno se svými potomky provádět, aby se nenudili, a hledáte inspiraci? Třeba vás zaujme web s názvem Testováno na dětech. Nenechte se tímto názvem odradit, za vším stojí nápad dvou kamarádek a zároveň maminek zprostředkovat ostatním rodičům užitečné informace, poradit hry a podělit se o tvořivé nápady nebo zdravé recepty. Kromě toho tu nabízejí i zajímavou službu – hlídání dětí hostům na svatbách a dalších akcích, na nichž dokážou smysluplně zabavit děti různých věkových kategorií. testovanonadetech.com

TEXT: KRISTÝNA FINGERLANDOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Edit: