Motiv tváře a figury

Módní trendy se mění, střídají i vracejí a někdy se mezi nimi objeví originální tvary nebo vzory. Mezi „nové tváře“ patří například hlavy, obličeje a lidské postavy…

Kameninová váza Face Pot je vysoká 30 cm a široká 23 cm. 1 590 Kč, kare-shop.cz

 

Stylizované hlavy s obličejem zdobí celou řadu bytových doplňků, nejen těch textilních. Jednoduchostí svých linií možná našly inspiraci v Picassových kresbách, některé zase vycházejí z podoby afrických či asijských masek. Velmi dekorativně vypadají obaly na květináče v podobě hlav, jimž místo vlasů rostou kapradiny, břečťan, voděnka nebo třeba jemný sukulent s drobnými kuličkami – starček převislý. Jen jim budete muset za čas kštici trochu zkrátit. Pokojové rostliny sluší moderním i vtipným obalům-obličejům, ale i replikám antických bust. Taková dekorace-socha vystavená na podstavci důstojně ozdobí zimní zahradu, vstupní halu, čtecí kout nebo stylový interiér zařízený klasickým nábytkem. Zajímavě vyzní také sady nádobí nebo dekorací: polštářků, váz či svícnů se stejným motivem.

 

Horolezci a figury

Zatímco ještě nedávno byli v kurzu převážně plastoví, vtipně ztvárnění panáčci či figurky, současnému vkusu jsou bližší jednoduché sošky v podobě lidských postav, často vyrobené z polyresinu nebo z odolného kovu. V nabídce jsou buď jako pouhé dekorace, nebo s různými užitečnými funkcemi. Tu podpírají stolek, jindy pevně drží kabáty, převtělují se do slánek, pepřenek či stojánků na vejce nebo s vypětím sil udržují knihy na svém místě v polici. Domov s těmito malými pomocníky určitě nebude nudný.

 

 

text Dita Fingerlandová
foto archiv firem

Datum vydání: 15. 3. 2022

Edit: