Užijte si jaro pořádně!

12

Lampa King Edison, žárovka obsahující miniaturu opulentního svícnového lustru. Young&Battaglia

 

Jak se takové užívání provádí v bytě? Snadno. Designéři nabízejí zajímavé detaily a probarvené celky plnými hrstmi.

Pořiďte si například novou tapetu a vylaďte k ní barevně židle, křeslo či poličku. Nebo aspoň nějakou dekoraci, květiny, polštáře. Dejte víc barev vedle sebe, budete v bytové módě o krok napřed. Vsaďte na neobvyklý obrázek a na zem položte divokou kočku. Ne, to není přehnané, mluvíme přece o pěkném koberci s nápadnějším designem! Zkuste vyměnit vaše stará fádní svítidla za něco odvážnějšího a vůbec se trochu odvažte s méně obvyklými doplňky a drobnými nábytkovými sólisty. Kromě toho, že povznášejí byt, jsou většinou i užitečné. Třeba taková zavěšená a pohodlně objemná skořepina nejen pozmění váš interiér a posune ho jinam, k bohémštější poloze, ale ještě si pěkně odpočinete. Rozhodně nezapomeňte na domácí zvěř – vážně teď míníme chlupaté mazlíky. Taková kočka má také moc ráda jaro a určitě ocení nový vyhlídkový pelíšek. A všechno to pěkně růžově zarámujte – ať už doslovně nebo jen vaší náladou, která se od této barvy celé jaro neodchýlí.

10

Kolik jste napočítali barev? Jen na pohovce je jich pět, když pomineme základní. JaanLiving, Walter Knoll

 

11

Křeslo na knofl íky? Hezký nápad. Barva jde dobře k ostatním, které značka Minotti nasadila.

 

13

Pohovka a lavice Aston v medové, Minotti

 

9

Česká šperkařka Anna Steinerová uvedla vloni na podzim v život projekt Kaa-wa. Společně s několika nadanými umělci propojili svět literatury, ilustrace a šperku. A nejen to. Kaa-wa pomáhá afatikům.

Káva se stala fenoménem. Řekne- li se: „Pojďme na kávu!“, znamená to zároveň: „Pojďme si popovídat, příjemně posedět, na chvilku se zastavit, udělat si pohodu.“ Káva povzbuzuje, zjitřuje mysl, pomáhá na svět nápadům. V kavárně se také nad koncepcí projektu sešly šperkařka Anna Steinerová a výtvarnice z uskupení NaPoli (Alžběta Skálová, Martina Kupsová a Alžběta Zemanová) se spisovatelem Jiřím Dvořákem. Šperkařka odlila kávová zrnka do stříbra, zlata a epoxidové pryskyřice a Jiří Dvořák napsal čtyři příběhy s kávou spojené. Výše zmíněné ilustrátorky se postaraly o obrazový doprovod. Vznikly šperky v balení s pohlednicemi, na nichž jsou vytištěny příběhy (v češtině a angličtině) a zlaté, stříbrné nebo hnědo-bílé ilustrace. Tisk sítem zvyšuje uměleckou hodnotu krabičky, ze které po odtržení pohlednic zbude stojánek na šperk. Koupí šperku přispějete na aktivity klubu Afásie, který se snaží svou činností zvyšovat kvalitu života osob s afázií. Afatici jsou lidé s poruchou řeči, která vzniká následkem ložiskového poškození mozku při cévní mozkové příhodě, traumatu, nádoru, zánětlivých onemocněních… Nad kávou si afatici popovídat nemohou, navíc léčba afázie je dlouhodobou a náročnou záležitostí. Pěkné bydlení exkluzivně představuje limitovanou kolekci šperků pro jaro 2015. V prodeji jsou v pražské kavárně Original coffee, celou kolekci naleznete na www.kaawa.cz.

1 2 3 4

5

6

7 8

 

Edit: