Moderní klasika pro každý interiér

Moderní klasika nechává vyniknout solidní kusy nábytku, ale i nejrůznější originální dekorace.

Tento nadčasový styl je zcela aktuální, ale nikoliv stroze minimalistický. Je osobitý, sází na kvalitní trvanlivé materiály, a protože je zároveň příjemný a útulný, nehrozí, že by rychle vyšel z módy.

Tento směr stojí mimo běžně užívané pojmy, jako je skandinávský, industriální nebo venkovský styl, i z dřeva, tlumená barevnost světlých zemitých tónů a nich má poměrně blízko. Společné jsou jim využití masivního když například kzejména prvnímu jednoduché tvary. Využití stylu charakterizovaného jako „moderní klasika“ je opravdu všestranné – hodí se do moderních novostaveb stejně jako do bytů s vysokými stropy ve starších činžovních domech, ale i do otevřených prostorů loftů či mezonetů. Právě tyto byty s velkou obytnou plochou nechají vyniknout originálně řešené dispozici, designovým pohovkám a dalším nábytkovým solitérům. Mottem tohoto směru by mohlo být: „Méně je více.“

Pohovka Smile Day s hladkými zádovými polštáři se vyrábí v několika variantách. Cena od 38 880 Kč. Casa Moderna.

Ondřej Krynek
majitel obchodu DesignBuy

ZAŘÍDIT BYT V DUCHU MODERNÍ KLASIKY VYPADÁ SNADNĚ, ZDÁNÍ ALE KLAME

  • Funguje to podobně jako u nedbalé elegance v oblasti dámské a pánské módy – výsledek vypadá přirozeně, ale jsou za ním léta tříbení vkusu i případných pokusů a omylů. Jednou z hlavních zásad tohoto stylu je tedy jednoduchost – nepřeplnit prostor přemírou věcí a nechat vyznít zajímavé kusy nábytku, ale také obrazy, sochy nebo krásné skleněné doplňky.
  • Tento směr podporuje originální kousky, které by měly dostat prostor, aby v něm mohly patřičně vyznít.
  • Své nezastupitelné místo mají zajímavá svítidla a lampy a významnou roli může hrát i celkové nasvětlení obytného prostoru. Moderní technologie umožňují pohrát si v interiéru s různými světelnými scénami (odlišnými během společného jídla, posezení s přáteli nebo při sledování televize).
  • Důležitou úlohu zastávají i bytové doplňky, jako jsou hodiny, zrcadla, vázy nebo velké květináče.
  • Textil v tomto směru nehraje prim, plní spíše funkci neutrálního pozadí, na kterém vyniknou zajímavé solitéry.
  • Kromě velkorysých pohovek nebo sedacích souprav se v interiérech často uplatňují také otevřené police a knihovny, v nichž lze vystavit dekorativní drobnosti sloužící k barevnému oživení.

Světlé prostírání ze slámy vkusně doplní tabuli v přírodním stylu. Cena 299 Kč. H&M Home.

TEXT: DITA FINGERLANDOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Datum vydání: 25. 6. 2020

Edit: