Modrá je naděje

Jako barvu roku 2020 vyhlásila americká společnost Pantone klasickou modrou. Je elegantní, uklidňující, nadčasová, představuje stálost, jistotu, klid, sebedůvěru a vzájemné napojení. Odstínem barva připomíná oblohu krátce po setmění či hluboký oceán.

„Žijeme v době, která vyžaduje víru a důvěru. Tento způsob myšlení a stability vyjadřuje barva s kódem 19-4052, klasická modrá – pevný a klidný odstín, na který se vždy můžeme spolehnout.“
Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Institutu

Jak s modrou naložit?

Doporučujeme barvu do interiéru začlenit ve formě většího nábytkového kusu, například sametového sofa nebo pohodlného křesla.
Odvázat se samozřejmě můžete na stěnách. Nový nátěr lze aplikovat na pořádně velkou plochu, nebo vypíchnout jen malebný výklenek, záleží na tvaru místnosti. I tapet v aktuálním odstínu najdete mnoho.
Klasická modrá se překvapivě hezky uplatní v kuchyni, lze ji výborně párovat s bílou a kovovými prvky.
Tahle sytá barva samozřejmě nezklame ani na textilu a interiérových doplňcích. Kapku sem, kapku tam… Dobře ji použijete třeba na přehozu, polštářích, závěsech, vázách a dalších drobnostech.
A nemusí zůstat osamělá, do svého béžového života přece můžete pustit mnohem víc barev, které si s klasickou modrou dobře porozumí.

Vliesová fototapeta Royal Blue Flowers, rozměry š. 196 x v. 280 cm, 4117 Kč, WestwingNow.cz

Připravila: Jana Matoušková
Foto: archiv firem

Datum vydání: 27. 2. 2020

Edit: