Mooden + Dřevodílo: Budoucnost s tradicí

Spojením designového studia Mooden a tradičního výrobce nábytku Dřevodílo Rousínov vznikají moderní a nadčasové interiéry na míru, které jsou protkané řemeslnou tradicí. Podívejte se s námi na tři realizace ze soukromých obytných interiérů.

Studio Mooden, Ing. Barbora Burešová

Jsme designové studio interiérů z Prahy. Vaše představy ohledně vysněného interiéru převádíme do skutečnosti pomocí 3D vizualizací, zakázky pak sami realizujeme a vyrábíme – v uvedených ukázkách vždy prostřednictvím společnosti Dřevodílo. Pouštíme se do návrhů a realizace všech typů interiérů – od velkých hotelů a kanceláří po rodinné domy, malé byty nebo jednotlivé místnosti. Při vizualizaci myslíme především na to, kdo a jak bude na novém místě trávit svůj čas. Při realizaci zase na to, aby použité materiály a zpracování vytvořily jedinečný domov pro několik generací. Zároveň si uvědomujeme, že někdy stačí jeden dobře promyšlený detail, který rozhodne o tom, zda se vám bude doma lépe žít. Ať už je to tajný vchod pro děti, nebo třeba ukrytý žebřík v knihovně.
www.mooden.design


Vzdušný interiér s nápadem

RD Brno, foto Tomáš Frank

Pro rodinu se dvěma dětmi jste kompletně navrhli a zrealizovali interiér rodinného domu v Brně…

Zadání pro nás bylo jasné: Vytvořit vzdušný a otevřený interiér s nápadem a prostorem pro kreativitu, ve kterém se dá příjemně žít. Klienti měli zajímavě promyšlenou dispozici domu, logicky rozdělenou na denní a noční část.

 

Čím se vyznačuje denní část?
Celá denní část je kombinací dubové dýhy a černého matu včetně popisovatelných magnetických tabulí. Jejímu interiéru dominuje 4,5 metru vysoká skříň, jež v sobě ukrývá lehký žebřík pro snazší dostupnost horních skříněk. Z denní části vede vzdušné schodiště s dubovými nášlapy a skleněným zábradlím, které míří na galerii s pianinem.

A co noční část?
Tam jsou použity zejména kvalitní laminátové materiály, a to s ohledem na barevnost dětských pokojů i ložnice. V ložnici vyniká levitující manželská postel s čalouněným záhlavím, ale zaujmou také nevšední odkládací skříňky v kombinaci černého kovu a příjemné tlumené barvy. Vestavné skříně v dětských pokojích malí obyvatelé většinou neocení, ovšem tady je tomu jinak: Tajný průchod do herny totiž dělá ze zcela běžné skříně neobyčejné místo a prostor pro dětské hrátky.

Vizitka domu
Místo stavby: Brno
Autor projektu: Mooden / Ing. Barbora Burešová
Realizátor projektu: Dřevodílo
Realizace: 2016

 


Od podlahy s kapkou barvy

Byt Třebíč, foto Tomáš Frank

„V Třebíči jsme pro soukromého investora zrealizovali přestavbu panelákového bytu 2 + 1. Byt prošel od podlahy kompletní rekonstrukcí včetně nových rozvodů elektroinstalace, opravy omítek, snížení stropů sádrokartonovými podhledy a vytvoření nového zděného jádra, jež změnilo celkové dispoziční řešení bytu. Modernímu interiéru dnes dominuje šedobílá paleta v kombinaci s dubem, kterou jsme doplnili o kapku oblíbené barvy. Ta totiž dodá vcelku jednoduchému interiéru zcela jiný výraz a dynamiku.“

Vizitka bytu
Místo stavby: Třebíč
Autor projektu: Mooden / Ing. Barbora Burešová
Realizátor projektu: Dřevodílo
Realizace: 2021

 


Na míru vysněným představám

RD Vyškov, foto Tomáš Frank

„Při vizualizaci rodinného domu pro mladou rodinu jsme se dokázali už na počátku sladit s jejich přáním a představou vysněného domova. V takovém případě je minimum korekcí a dobrý pocit z celého projektu na obou stranách. Vlastně takový sen každého designéra. Jako základ jsme použili neutrální odstíny šedé a bílé. Oživení dřevěným dekorem dodalo interiéru pocit útulného domova. Veškeré vybavení včetně dveří, nábytku a krbu bylo navrženo na míru s ohledem na praktičnost. Systém podlahového vytápění bez nástěnných radiátorů navíc umocňuje pocit z prostorného a vzdušného obývacího pokoje, kterému kromě krbu dominuje moderní betonová stěrka. V interiéru jsou velkorysé úložné prostory v podobě vestavných skříní, šatny a atypických skříněk v dětském pokoji. Při návrhu jsme mysleli i na nejmenšího obyvatele domu – kočku. Její pelíšek jsme integrovali do vestavné skříně v šatně.“

Vizitka domu
Místo stavby: Vyškov
Autor projektu: Mooden / Ing. Barbora Burešová
Realizátor projektu: Dřevodílo
Realizace: 2019


 

 

 

text Vít Straňák foto Tomáš Frank

Datum vydání: 4. 6. 2022

Edit: