Naladěno na podzim

Příroda se chystá k zimnímu spánku, a jak už to tak na podzim bývá, bude i většina z nás trávit v ložnici více času než doposud. Nalaďte si tuto místnost do podzimních barev. Jsou teplé a přívětivé.

Každé roční období má svou vládnoucí barvu. Jaru vévodí žlutá, létu a zimě modrá, pro podzim je touto hlavní barvou červená. Mezi typické barvy podzimu pak patří odstíny hnědé, oranžové, tmavě zelené, žluté a šedé. Jsou to barvy sytější a zemitější a tím pádem i těžší. Proto je s nimi třeba zacházet opatrně, navzájem jsou dobře kombinovatelné, ale i pro podzimní barevnou paletu platí, že není nutné to přehánět. Neutrální základ stačí vhodně doplnit detaily.

Také modrá a růžová

Barevná pravidla nejsou striktní. A podzim není jen červený, hnědý a oranžový. Promlouvají v něm i barvy, které by vás nejspíš v prvním okamžiku nenapadly: modrá, smaragdově zelená, sytá fialová, starorůžová nebo bílá v různých odstínech.

TMAVÉ DŘEVO, KERAMIKA

I materiálově je možné ladit interiér do podzimní nálady. Pomohou tomu doplňky z tmavého dřeva, mosazi, keramiky, ze skla s rostlinnými či abstraktními motivy. Z textilií se uplatní len nebo samet. Nemusíte se bát ani lesklých povrchových úprav či kontrastních kombinací materiálů.

 

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 7. 12. 2018

Edit: