Nové bydlení

Hledáte nový byt či dům? Inspirovat vás může některý z aktuálních projektů, které jsou zaměřené na luxusní bydlení, ale nabízejí i ekonomičtější pohodlí.

LIPENECKÝ PARK

Praha – Lipence
Stav: dokončení květen 2019
Developer: NG Real Estate
Počet jednotek: 43 bytů 1+kk až 4+1, 19 řadových domů 5+kk a 6+1
Cena: volné byty od 4 550 000 Kč, volné domy od 13 500 000 Kč

OÁZA KLIDNU NA DOSAH MĚSTA

Moderní projekt v nejjižnějším výběžku metropole – v překrásném prostředí Prahy-Lipenců nabízí k prodeji atraktivní nové byty a komfortní řadové rodinné domy. Lipence spolu se sousedními pražskými čtvrtěmi Zbraslaví, Radotínem a Černošicemi tvoří oázu klidného a zdravého života, který představuje protipól každodenního stresu velkoměsta. Avšak přestože celkový ráz Lipenců navozuje harmonickou a přátelskou atmosféru venkova, bohatá infrastruktura obce umožňuje všem obyvatelům komfort příjemného života.

NOVÝ POŘÍRODNÍ PARK

V těsné blízkosti rodinných domů vznikne nový přírodní park respektující původní krajinný ráz oblasti – projekt pochází z dílny předního zahradního architekta a specialisty na perenové (trvalkové) kompozice Ing. Ondřeje Fouse. V návrhu architekt Ondřej Fous se svým týmem rozděluje prostor do několika relaxačních zón spojených křivolakými cestičkami a dřevěnými lávkami přes potok. Harmonicky rozložené objekty nízké, střední i vysoké zeleně vytvářejí perfektní přírodní kulisu, z níž vystupují vodní tělesa v podobě jezírka s molem a biotopového koupaliště.

 

BUBENEČ GARDENS

Roosveltova, Praha 6
Stav: dokončení 20xx
Developer: Natland Real Estate, a. s.
Počet jednotek: 7
Dispozice: 2+kk až 5+1, 64 až 254 m2

ORIGINALITA A LUXUS

Bubeneč Gardens je ojedinělý rezidenční projekt v nejprestižnější čtvrti Prahy. V této vyhledávané lokalitě naleznete příjemný životní styl v podobě rozsáhlého občanského vybavení i kulturního či sportovního vyžití. Dům si i přes použití moderních technologií zachovává tradiční hodnoty bydlení spolu s udržitelným rozvojem a vysokým komfortem. V těsné blízkosti Bubeneč Gardens jsou umístěny dva parky plné zeleně. Neveřejná zahrada před průčelím budovy poskytne obyvatelům další pocit klidu a soukromí.

CO BYT, TO ORIGINÁL

V budově s oválným půdorysem nenajdete dva shodné byty, každý je originální. Bytové jednotky jsou navrženy jako otevřené obytné plochy s velkými ložnicemi se šatnami a koupelnami. Součástí bytů jsou zimní zahrady či samostatné zatravněné plochy s terasami s výhledem do okolní zeleně. Byty rozmanitých dispozic jsou solitérní a naleznete v nich mnoho různých prvků zpříjemňujících život, například možnost sauny, krbu, herny, dostatek ložnic. Jeden z bytů vyniká loftovým uspořádáním, které přímo vybízí k reprezentativnímu bydlení, jiný má k dispozici vinný sklep, další pak možnost whirlpoolu na terase.

ČERTŮV VRŠEK

Praha 8 – Libeň
Stav: dokončení 2021
Developer: SKANSKA
Počet jednotek: 39
Dispozice: od 1+kk po 5+kk, o rozloze od 45,7 m² do 171,7 m²
Cena: od 5 890 000 Kč (za volné byty)

SOUKROMÍ A BEZPEČÍ

Rezidence Čertův vršek je exkluzivní komorní projekt vyrůstající na jednom z libeňských kopců. Třípatrový bytový dům vhodně doplňuje okolní prvorepublikové vily a nabízí moderní, klidné a bezpečné rodinné bydlení ve velkorysých bytech. Součástí každé bytové jednotky je střešní terasa, lodžie nebo předzahrádka v přízemí. V projektu je instalován systém pro využívání dešťových a šedých vod, k ohřevu teplé užitkové vody slouží solární panely. Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. Projekt je navíc připraven podle mezinárodní metodiky Breeam, která hodnotí vliv projektu na životní prostředí a jeho celkovou udržitelnost, a cílí na certifikaci Breeam Very Good.

VÝJIMEČNÁ ČTVRŤ

Libeň, která se rozkládá v kopcích na pravém břehu Vltavy, patří k nejromantičtějším čtvrtím hlavního města. Málokterá pražská čtvrť prošla za poslední staletí tolika rozmanitými proměnami. Díky tomu se tu snoubí pozůstatky starých viničních usedlostí, malé domky bývalého předměstí i činžovní domy a honosné vily z období následného průmyslového rozmachu. Na ty v posledních letech začaly navazovat nové rezidenční projekty. Okolí Čertova vršku vás překvapí svým poklidným charakterem a dostatkem zeleně uprostřed velkoměsta. Součástí projektu je navíc relaxační japonská zahrada s exotickými dřevinami, která naváže na pěstěnou zeleň okolních zahrad.

RODINNÉ DOMY ALEA

Říčany u Brna
Stav: k nastěhování
Developer: All Inclusive Development
Dispozice: 4+kk a 5+kk
Ceny: od 6,5 mil. Kč za dům včetně zahrádky, garáže, parkovacího stání

KVALITNĚ A EKONOMICKY

V Říčanech u Brna vyrostlo v rámci projektu ALEA šestnáct pasivních rodinných domů doslova nabitých úspornými, a přitom takzvaně zelenými technologiemi. Projektu se ujal architektonický ateliér O DŮM DÁL, který vsadil na kvalitní materiály i ekonomickou stránku. Díky tomu například vytápění přijde jen asi na sedm a půl tisíce korun ročně.

NOC VE VZOROVÉM DOMĚ

Projekt ALEA láká kombinací komfortu, funkčnosti a unikátního designu. Nabízí příjemné bydlení hlavně pro rodiny s dětmi, které ocení blízkost přírody a snadnou dostupnost Brna. Samotné Říčany přitom nabízejí výbornou občanskou vybavenost a volnočasové možnosti. Jsou tu školy, lékaři, pošta, sportoviště a nechybí ani skvělá restaurace. V domě jistě oceníte příjemné korkové podlahy i kvalitní vybavení koupelen. Sami se o tom můžete
přesvědčit v plně vybaveném vzorovém domě s možností přespání. Cena za metr čtvereční nadstandardně vybaveného domu s vlastní zahrádkou a garáží přitom odpovídá aktuální ceně za metr čtvereční plochy bytu v Brně.

Připravila: Kateřina Nová
Foto: archiv developerů

 

Datum vydání: 11. 6. 2019

Edit: