Nové dřezy a baterie: krásné a praktické

granitový dřez

Nepřekonatelně trvanlivý a snadno udržovatelný. Granitový jednodřez Blanco Etagon 6 v provedení Beton Style o rozměrech vany dřezu 544 x 370 x 220 mm. Dřez je určen pro horní montáž do 600 mm široké skříňky. Cena 13490 Kč. Doplňky tvoří krájecí deska, baterie Blanco Lins-S černá, cena 10190 Kč, a dávkovač saponátu Lato černý, Foto: Ancor

K vylepšení funkcí i vzhledu kuchyně mnohdy stačí vyměnit dřez a baterii, které se často stávají zajímavými designovými prvky místnosti. Jejich výběru věnujte též velkou pozornost při pořizování kuchyně zcela nové.

Kuchyně je v našich domovech obvykle nejvíce namáhanou místností a požadavky na hygienu a úklid jsou tu větší než v jiných částech bytu. Při výběru dřezu s baterií, kde probíhá očista potravin především, se tedy zaměřte jak na design, tak na funkčnost. Mezi důležité parametry patří i úspora vody či snadná obsluha baterie a doplňková výbava dřezu. A samozřejmě cena.

Jak vybrat dřez

Dřez vybírejte nejen podle materiálu, tvaru či barvy. Zohledněte i jeho velikost, hloubku, umístění na pracovní desku a doplňkovou výbavu. Součástí dřezu mohou být vkládací plastové či nerezové nádobky, síta, krájecí podložky, prkénka nebo posuvné mřížky nad mycím prostorem. Tento doplňkový sortiment pomáhá s přípravou jídel a usnadňuje mytí i práci s potravinami.

Revoluční tlačítkové ovládání. Intuitivní ovládací systém SmartControl nové generace řady Zedra s tlačítkem v horní části hlavy baterie a výsuvnou sprškou. Otáčením tlačítka lze precizně regulovat objem vody. Stisknutím tlačítka spustíte či zastavíte průtok vody. Foto: Grohe

Jak vybrat baterii

Dřezová baterie patří k extrémně vytíženým prvkům kuchyně. Protože ji využíváte většinou několikrát denně, je třeba vzít v potaz její kvalitu a také design armatury. Kromě nerezových či chromových modelů se do popředí zájmu derou také barevné varianty povrchů, hlavně černé, měděné či zlatavé provedení v moderním i retro vzhledu. Design baterie se stává vítaným estetickým prvkem kuchyně.

Perlátor v baterii šetří vodu, vytahovací sprcha pomáhá při mytí i napouštění nádob, dlouhou životnost zajistí keramická kartuš.

černá dřezová baterie franke

Foto: Franke

PVD coating

je nová technologie používaná pro povrchovou úpravu baterií Franke. Jedná se o nanášení velmi tenkých vrstev odpařením ve vakuu, což zajistí vysokou tvrdost, odolnost proti otěru, vysokým teplotám, korozi i chemikáliím a barevnou jednotnost.

Dobrá rada

  • Zpříjemněte si práci excentrickým ovládáním výpusti dřezu. To umožňuje vypouštění vody suchou rukou pomocí ovladače nainstalovaného vedle vodovodní baterie.
  • Ve výpusti dřezu je namontované sítko, které zároveň slouží jako zátka. Jejím stlačením zastavíte odtok vody ze dřezu.
  • Pro otevření výpusti pak stačí otočit ovladačem. Lanko, které je na výpusť napojené, sítko pozvedne a voda odteče.

Text: Helena Froncová
Foto: Archiv firem

Datum vydání: 14. 3. 2024

Edit: