Nuda ve Vídni? Nikdy!

Zebří vzory, péřové prachovky, oversize kimona, černý strop a uprostřed toho všeho Laura Karasinski – mladá rakouská umělkyně, zázračné dítě vídeňské umělecké scény a členka prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30. A právě její byt jsme navštívili.

Lauřin byt je opravdu nevšední – tak eklektický, jak jen si dovedete představit. Chcete důkaz? Každý roh, každé zákoutí, každá místnost jejího vídeňského bytu je originálem po okraj nacpaným suvenýry, upomínkami na pracovní projekty a věcmi, které vypadají tak neobyčejně obyčejně, že se jich zkrátka nemůžete nabažit. Trochu si připadáte jako ve snu nebo na jiné planetě, kde se zázraky dějí na počkání a barvami to tam jen hýří.

Mix je dovolen

Majitelka a art directorka Ateliéru Karasinski si na nudu díky své práci příliš nepotrpí a stejně tak to platí i v jejím bytě. Tím, že se pohybuje ve světě reklamy a umění a od rána do večera spolupracuje s marketingovými odborníky, nelze se divit, že i u ní doma najdete kousky, které na reklamu upomínají… Pro ni jsou ale víc než jen obyčejné reklamní předměty, Laura je považuje za umění a svůj neustálý zdroj inspirace. A tak si tu hoví láhev s logem Campari vedle originálního linorytu, zápalky z proslulých vídeňských podniků Motto a Zum schwarzen Kamee vedle orientálního ručně tepaného podnosu a firemní vlaječky ve starožitné váze. Proč ne? Kombinace starého s novým, umění s kýčem a nejrůznějších materiálů a barev dohromady je to, co dělá Lauřin byt tak výjimečným.

Cestovatelská vášeň

Co stojí za profesionálním úspěchem tak mladé ženy? Byla snad múza k  mladé Rakušance štědřejší než k ostatním? „Vůbec ne. Stačí jen chodit s očima dokořán a všímat si na světě maličkostí,“ prozrazuje Laura původ své inspirace a zároveň úspěchu. Přestože její srdce patří rakouské metropoli, za novými nápady ráda vyráží i za hranice své země. Všechny dojmy a zážitky pak „vráží” do interiéru svého bytu – těší ji, když ji ostatní říkají, jak je její domov vzrušující, překvapivý, výjimečný a obdivují všechny věci, které posbírala během svých cest do různých koutů světa.

Rozhodně ne fádnost

Prvky luxusu i střídmé jednoduchosti, vintage nábytek a designové výstřelky dokonale vystihují vzpouru proti všedním konvencím a škatulkám interiérových stylů, které Laura z duše nenávidí. Kombinaci zdánlivě neslučitelného zastřešují dvě slova – eklektický styl – jenž byl stvořen pro rozličné druhy nábytku a doplňků, které spolu žijí, aniž by si navzájem vadily. Laura je vyznavačem tohoto stylu a ve svém domově ho použila s takovou lehkostí, že když se s ní a jejím interiérem loučíte, zmocní se vás pocit, že přicházíte o něco báječného a blízkého, co máte tak rádi…


Laura Karasinski byla v roce 2016 zařazena do prestižního žebříčku časopisu Forbes mezi 30 nejtalentovanějších Rakušanů do 30 let – „30 unter 30“.
Její tvorbu si můžete prohlédnout na www.atelierkarasinski.com, nebo na
@laurakarasinski.

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home & Living

Uložit

Edit: