Stůl, který hodně vydrží

6

V roce 2004 byl v Amsterodamu v nově se rozvíjející části Eastern Docklands otevřen avantgardní hotel Lloyd. Christoph Seyferth, kterému se mimo jiné říká vizionář ze Serener, navrhl pro tento nový objekt robustní, ale elegantní stůl, který měl být rozmístěn po celém hotelu – pokojích společných prostorách, i v hotelové restauraci.

Christoph zastává názor, že dobrý design nemusí nutně vycházet z velkého ega. Má být naopak dobře použitelný, funkční, humánní. Jeho kovový stůl, který nese stejný název jako hotel, to všechno splňuje a zakládá novou klasiku holandského designu: Je formálně krásný, dobře se na něj kouká, jeho konstrukce je naprosto praktická a v detailech důmyslná.

1 4

5

Lloyd získal časem ještě větší rozměrovou rozmanitost, a z hotelu se dostal i do moderních domácností a do zahrad, kde ve stoickém klidu přečká i zimní nečas, aniž by utrpěl na kráse. Seyferthova práce má vždy nadčasovou kvalitu, ať dělá nábytek, staví dům či navrhne „pouhé“ brýle. A nikdy nezapomene na dokonalé řemeslo. Však také nohy stolu, který se zařadil mezi novodobé designové ikony, se dokáží přizpůsobit i nerovnému terénu, takže Lloyd vždy stojí pevně na všech čtyřech.

2

 

3

Datum vydání: 17. 5. 2015

Edit: