Okouzlení vůní dálek

Použijte exotické doplňky v interiéru jako vzácné orientální koření. Může to být třeba váza, dekorace na zeď, polštářek, koberec nebo vyšívaný pléd.

Letní kolekce Fiesta Etnica nabízí polštáře o rozměru 44,5 x 44,5 cm s výraznými vzory v jásavých barvách. J-line

Suvenýry z cest, doplňky v orientálním stylu nebo dekorativní předměty v podobě sošek, masek či zvířat dokážou vnést do interiéru exotickou atmosféru. Nejpřirozenější a nejosobnější jsou v domácnosti tehdy, když si je přivezete jako upomínku z dovolené. Pokud máte rádi některý ze stylů používajících exotické prvky a byli jste jen u českého rybníka, nebojte se zapátrat na internetu nebo ve specializovaných obchodech. Možná objevíte tepané lampy jako z Pohádek tisíce a jedné noci, ručně vyřezávané komody, lavice či taburety v orientálním duchu nebo koše, ošatky a mísy splétané z bambusu, ratanu i mořské trávy. A pestře barevné polštářky, koberce či přehozy s domorodými vzory doladí interiér ještě lépe.

 

Zarážka na knihy v podobě dvou šimpanzů oživí polici v knihovně. 1 819 Kč / 2 ks, westwingnow.cz

S motivy zvířat

Pro etno styl je charakteristické používání předmětů v podobě zvířat, ať už v realistickém, nebo stylizovaném provedení. Na štítech a zbraních domorodých národů měly dříve symboly zeber, žiraf, antilop, lvů, hrochů či krokodýlů většinou magický nebo specifický náboženský význam. V dnešní době zpodobňování zvířat již tuto úlohu plnit nemusí, je ale typickým nositelem etno stylu. Nejen milovníkům šelem nebo tlustokožců mohou takové dekorace připomínat oblíbené zvíře i divoký africký kontinent.

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

 

Datum vydání: 15. 9. 2022

Edit: