Originální klučičí pokojíky

Dvojici designérek ze studia Little Design jsme poprosili o výběr realizací pro pány kluky. Zatím spíše pro mladší ročníky. Na pokračování – pokojíky pro předškoláky a školáky – se můžete těšit v letošním srpnovém vydání. Teď nahlédneme do divočiny, navštívíme ponorku a prozkoumáme hezky řešené klučičí podkroví.

Safari pokojík

Pokojíček pro dva brášky dostal schody a stal se z něho mezonet. „Prostor k učení a ukládání věcí jsme umístily do přízemí, zatímco v patře vznikla herna s válecím vakem a herním stolkem na skládání lega a stavebnic,“ říká designérka Michaela Hrnečková ze studia LITTLE DESIGN, které tvoří s kolegyní Miroslavou Bienovou. „Samostatnou kapitolou je spaní pro oba kluky, kterým se v původním pokoji nelíbilo, že strop je nad postelemi „moc vysoko“. Proto jsme jednoho ve snížení stropu uložily na zvýšenou postel a druhému jsme nad postel upevnily textilní baldachýn. Oba jsou spokojení.“ Pruhovaná stěna díky nátěru magnetickou podmalbou slouží zároveň jako nástěnka. Herní stolek má i úložnou funkci; víka se dají po stolku posouvat tak, aby se odkryl boxík s hračkami. Návrh byl dotažen do sebemenších detailů, designérky vypracovaly také samolepky se safari motivy.

1

2

Pokoj se žlutou ponorkou

Rodiče malého Sebastiána mají obsáhlou sbírku starách plakátů a elpíček, milují hudbu. Míša Hrnečková se při navrhování inspirovala albem Yellow submarine od Beatles, plakát si pak rodina dokonce vyvěsila i v pokojíku. Designérky opatřily horní lůžko bezpečnostní námořnickou sítí, která se časem může odstranit. Policová stěna je provedena v bílé barvě, aby dala vyniknout žluté ponorce s vlastním natáčecím periskopem. Vesele žlutá postel má úložné prostory, schůdky se zábradlím a řídí se kormidlem! Dění kolem lze sledovat kukátky v zábraně horního lůžka. Nástěnná knihovna bude později dostačující i pro studenta. Až přijde čas, na místo dětského stolečku bude přesně pasovat rostoucí stůl a knihovna se posune výše. V pracovní desce stolku jsou kruhové otvory na pastelky. Ručně tištěné povlečení „Ostrov pokladů“ je vyrobeno na míru pokoji, na peřině je kapsička na tajnosti nebo přání, co si chce nechat Sebastián zdát v noci, kdy ho budou hlídat veselé myšky houpající se na vlnách. Vše doplňují autorské samolepky s motivy rybiček a rostoucí metr s rybkami a bublinkami.

3

4

5

Pokoj v podkroví

Prostorný podkrovní pokoj je královstvím dvouletého. Světlé dřevo na podlaze i nábytku doplňují odstíny šedé, mentolové a limetkové, čímž vznikl svěží interiér v klidných barvách. Výhodou je množství úložných prostor a velká herní plocha. Úspěch má lavice s obloukovými výřezy, dlouhý tunel při hře s autíčky. Na míru byla vyrobena také čalouněná stavebnice a měkké zábrany kolem postele. Rostoucí stůl pod oknem zatím slouží jako bunkr se závěsem, jeho čas teprve přijde. Dřevěnou podlahu doplňuje a ozvláštňuje nepravidelně střižený koberec. Stěny a plochy nábytku spojuje motiv autorských grafických prvků – nálepek na šedých skříních a světle modrých skříňkách; stejné motivy vidíme na stínidlech lustrů.

6

7

8

9

Výmalba výškově navazuje na okna a velkorysé šatní skříně. Barevné plochy výmalby i originálně střiženého koberce vycházejí z komplikovaného tvarosloví zkosených ploch podkroví. Také grafické motivy jsou geometrické a jednoduché a vytvářejí motiv stromečků.

Více informací se nachází v březnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Text: Alena Gembalová a Jana Matoušková

foto: Little Design

Edit: