Pánové, neztrácejte čas běháním po obchodech! Udělejte si tu nejlepší pomlázku sami doma a za pár minut!

Letošní Velikonoce připadají na 17. duben a k nim neodmyslitelně patří pořádná pomlázka a vyšlehání. Aby se vám však pomlázka nerozpadla už u třetí chalupy, zahoďte všechny kupované, nekvalitní a vyschlé, které pořídíte na trzích. Raději si během pár minut vyrobte doma svou vlastní z čerstvých proutků. Upozorňujeme, že s takovou to bude opravdu stát za to!

Jako první budete potřebovat vrbové proutky, které najdete kolem každého rybníka. Nezapomeňte si s sebou však vzít ostrý nůž! Ideální je například univerzální nůž Fiskars s pouzdrem na opasek, který, pokud by došlo k nejhoršímu a vy byste při odřezávání větviček vrby uklouzli do rybníka, nezmizí nenávratně na dně, ale zůstane plavat s vámi na hladině. Nebo můžete použít praktickou zahradnickou žabku, která se pohodlně vejde do kapsy. Pro jistotu si můžete vzít i Fiskars zahradní nůžky, a to nejlépe převodové PowerGear X dvoučepelové, které vám umožní stříhat silnější větve až do průměru 20 mm. Navíc mají patentovaný mechanismus, který ztrojnásobí vámi vynaloženou sílu, takže celý proces se obejde bez větší námahy.

Univerzální nůž Fiskars K40 vás nikdy nenechá ve štychu, ať už se namočíte do čehokoli, tento nůž bude plavat s vámi. Doporučená cena: 260 Kč.

Zahradnická žabka Fiskars je perfektní pro úpravu dřevin a rostlin. Její čepel je vyrobena z vysoce kvalitní oceli a po zavření ji můžete bezpečně nosit v kapse. Doporučená cena: 340 Kč.

Zahradní nůžky Fiskars PowerGear X dvoučepelové s unikátním mechanismem, který ztrojnásobí vaši sílu a odvedou tak práci bez námahy. Doporučená cena: 809 Kč.

Postup:

 1. Nasbírané proutky namočte na den do vody s pokojovou teplotou, aby byly pružnější a nelámaly se, a pak už se můžete pustit do tvorby. Nejprve vyberte osm stejně dlouhých i silných prutů a dva tenčí na uvázání konců si ponechte stranou.

 2. Osm proutků uchopte horizontálně a vložte do dlaně. Mezi nimi středem vodorovně prostrčte tenký proutek na obmotání.

 3. Poté začněte tento tenký proutek obmotávat zvenku kolem ostatních, čímž vytvoříte rukojeť. Důležité je, co nejvíce proutky utahovat a tenký prut vrstvit co nejblíže vedle sebe. Na hodovačku délky zhruba 120 cm stačí obmotat desetkrát.

 4. Konec tenkého proutku zamotejte mezi svazek prutů, a pokud jste dobře utahovali, neměla by se pomlázka rozmotat.

 5. Poté hodovačku uchopte tak, že rukojeť je od těla a svazek rozdělte na dvě poloviny po čtyřech prutech.

 6. Na jedné straně rozdělte prsty čtveřici prutů znovu na polovinu a tím vznikne mezera, do které zapleťte první prut.

 7. Můžete začít třeba zprava doleva, takže v levé ruce budete mít čtyři pruty, mezi nimiž je mezera, potom z pravé strany vezměte vnější prut, přihněte ho doleva a prostrčte mezerou a vraťte doprava, ale už ne na vnější stranu, ale dovnitř, takže se stane prutem vnitřním.

 8. Pak na pravé straně vytvoříte opět mezeru mezi čtyřmi pruty, do které vložíte vnější prut z levé strany a ten vrátíte doleva, ale opět jen na stranu vnitřní.

 9. Pokud pletete správně, tak z původně chaotického svazku máte nyní přehlednou osnovu.

 10. Dále pokračujte pořád stejně: vnější prut ze strany jedné se prostrčí mezerou mezi čtyřmi pruty na straně druhé, a potom se vrátí zpět na svou stranu jako prut vnitřní.

 11. Až se budete blížit ke konci pomlázky, nechte si alespoň 10 cm na uvázání. A to tenkým proutkem nebo jednoduše provázkem či mašlí.

 12. Nakonec zastřihněte vyčnívající proutky a přivažte barevné mašle, aby byla pomlázka co nejhezčí.

Pak už nezbývá než splnit tradici, dámy i slečny pořádně „vyšupat“ a za vynaloženou práci získat hezkou nebo sladkou odměnu.


Fiskars je předním světovým dodavatelem značkových spotřebitelských výrobků pro domácnost, zahradu a pobyt v přírodě. Výrobky Fiskars jsou po celém světě proslulé svou funkčností a převratným designem. Skupina Fiskars se může pochlubit silným portfoliem uznávaných mezinárodních značek, jako jsou Fiskars, Iittala a Gerber. Náš kultovní výrobek, nůžky s oranžovou rukojetí, se zrodil v roce 1967. Oranžové nůžky způsobily převrat v každodenní praxi stříhání, neboť byly vůbec prvními nůžkami na světě s plastovou rukojetí. Společnost Fiskars je kótovaná na kapitálovém trhu Nasdaq Helsinki. V roce 2014 vykázala skupina Fiskars čisté tržby ve výši 768 milionů eur. Ve více než dvaceti zemích zaměstnává zhruba 4800 lidí. Byla založena v roce 1649 a je nejstarší společností ve Finsku.

 

www.fiskars.cz

Komerční prezentace

Datum vydání: 14. 3. 2017

Edit: