Pergola 3v1? Bioklimatické pergoly jsou právem novým trendem

Od dob, kdy pergoly vznikly jako přístřešky u cesty, aby si mohli poutníci řádně odpočinout od ostrých slunečních paprsků, uběhla už dlouhá staletí. Nyní jsou pergoly součástí téměř každého moderního rodinného domu. Nejmodernějším typem na trhu jsou pak pergoly bioklimatické, které poskytnou ochranu a tepelnou pohodu za každého počasí.

Jedinečné zastřešení terasy, které vás ochrání za každé situace

Unikátnost bioklimatické pergoly spočívá v jejím zastřešení, které je tvořeno praktickými naklápěcími lamelami. Tyto lamely je pak možné zcela uzavřít nebo naklápět až do úhlu 140 stupňů. Díky tomu vás střecha bioklimatické pergoly ochrání za každého počasí a poskytne komfortní prostředí pro posezení na terase.


Moderní bioklimatická pergola PLACEO od českého výrobce Alaris. Zdroj: Sun System

Déšť a sníh posezení pod pergolou neohrozí

V případě prudkého deště nebo zimní sněhové nadílky mohou lamely zůstat zcela uzavřeny. Uzavřením lamel docílíte dokonale pevné střechy, která odolá všem rozmarům počasí. Díky pevné konstrukci a unikátnímu tvaru střešních profilů pak na střeše může zůstat klidně i velmi silná vrstva sněhu. Roztátý sníh i dešťová voda pak odtékají důmyslným systémem odtoku vody. Okap je umístěný po celém obvodu pergoly a voda stéká odtokovým prostorem v nosném sloupu pergoly do země. Pod pergolou tak zůstane vždy dokonale sucho.


Konstrukce moderní bioklimatické pergoly PLACEO. Zdroj: Sun System

Příjemné proudění vzduchu za slunečného počasí

Naklápěcí lamely poskytují potřebné stínění ostrých slunečních paprsků během léta, ale také potřebnou cirkulaci vzduchu pod pergolou. Lamely lze nastavit přesně tak, aby poskytovaly potřebné stínění, ale zároveň byly otevřené a vzduch mohl volně proudit. Díky této ventilaci není pod pergolou příliš horko. Díky proudění vzduchu se budete pod zahradním přístřeškem cítit ještě lépe, než ve volném prostoru. Ventilace způsobí, že pocitová teplota pod pergolou je nižší. Především díky této vlastnosti jsou bioklimatické pergoly tolik oblíbené. Osvěžující cirkulaci vzduchu při posezení vám totiž nenabídne žádný jiný typ zastřešení zahradního posezení.

Hliník vám ušetří práci

Kvalitní bioklimatická pergola má robustní hliníkovou konstrukci. Hliník je dostatečně pevný a velkou výhodou hliníkové konstrukce, která je ošetřena vysoce odolným práškovým lakováním, je bezúdržbovost. Hliníková pergola vypadá stále jako nová bez přičinění majitele. Není potřeba ji natírat nebo složitě čistit. Stačí opláchnout čistou vodou nebo nechat déšť, aby to udělal za vás.

Na fixační komponenty pergoly by pak měla být použita nerezavějící ocel a naklápěcí lamely bioklimatické pergoly by opět měly být vyrobeny z hliníku, aby byly dostatečně pevné, lehké a nevyžadovaly údržbu.

Ovládejte variabilní zastřešení jedním stiskem

Skrytý motor bioklimatické pergoly, který nevyčnívá z konstrukce, vám umožní ovládat naklápěcí lamely pomocí dálkového ovladače. Na změny počasí potom můžete reagovat jedním stiskem tlačítka přímo ze svého zahradního křesílka. Pergola také může být napojena na systém inteligentní domácnosti, takže už nebude potřeba ani mačkat tlačítko.

Široké možnosti příslušenství vyladí bioklimatickou pergolu k dokonalosti

Různé prostory si žádají různá řešení. Pokud se na vaši terasu opírá slunce ze stran nebo fouká silný vítr, je možné pergolu dovybavit moderními screenovými roletami. Velmi populárním řešením je i instalace posuvných prosklených stěn, díky kterým vytvoříte elegantní zimní zahradu.

Luxusní bioklimatická pergola Bavona s posuvným zasklením. Zdroj: Sun System

Pro příjemné večerní posezení můžete mít mezi lamelami bioklimatické pergoly i praktické LED osvětlení. Pro podzimní večery, které jsou chladnější, se zase mohou hodit infrazářiče, které vás zahřejí.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 2. 8. 2018

Edit: