Posviťte jim na svět!

Neodbývejte osvětlení v dětském pokoji jedním lustrem a jednou lampičkou na pracovní stůl. I v této místnosti se dá se světlem kouzlit. Může zde poskytnout nejen vhodné podmínky na hru nebo studium, podílí se i na vytvoření přívětivé atmosféry. K tomu – na rozdíl od jiných pokojů – zde bývá i dobrým přítelem, který zajistí, aby se děti nebály tmy.

PRO TY NEJMENŠÍ

Novorozenci: dětské osvětlení je aktuální už od prvního dne života, kdy u postýlek užijete noční lampičky a orientační světla. Nicméně toto osvětlení pomáhá spíš vám jako rodiči k rychlejší orientaci.
Kojenci a batolata: v tomto věku děti ještě netráví mnoho času v samostatném pokoji. Ale na hru třeba v zimním podvečeru by měly mít dostatek světla, které zajistí vhodné stropní svítidlo. Pokud spějí samy, je určitě dobré noční přisvícení, a to i třeba na cestě mezi dětským pokojem a vaší ložnicí.

KDYŽ POVYROSTOU

Předškoláci a mladší školáci: aktuální je zajistit dostatečné osvětlení pracovní plochy´, zásadní zůstává dostatečné osvětlení celého prostoru dětského pokoje – hry ještě stále probíhají i na zemi, v posteli, v rohu za skříní… Zůstává i potřeba orientačního nočního světla.
Školáci a studenti: pokoj pro větší děti už můžete bez obav světelně zařídit jako například obývací pokoj, v němž trávíte čas vy. Místo tu mají bodová světla, LED pásky pro vytvoření atmosféry a přisvícení, světelné objekty a samozřejmě všechny typy klasických svítidel. Určitě přitom vsaďte na úsporné zdroje s dlouhou životností, ideální jsou LED.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 23. 7. 2018

Edit: