Praktické tipy, jak vybrat vhodný zahradní nábytek

Zahrada představuje útočiště před ruchem moderního života, zkrátka se jedná o místo, kde najdete pohodu v obklopení zeleně. Stejně jako rostliny a květiny tvoří duši zahrady, venkovní nábytek definuje její charakter a funkčnost. V následujících řádcích se ponoříme do světa zahradního nábytku a prozradíme vám praktické tipy, jak postupovat při jeho výběru, abyste neprohloupili.


Velké oblíbenosti se těší především zahradní nábytek vyrobený z ratanu, což je dlouhý a pružný vlnitý stonek z některých druhů tropických palem. Ratan je oblíbeným výrobním materiálem pro jeho odolnost, flexibilitu a atraktivní vzhled.

 
Výhody ratanu

Přirozený vzhled. Ratanový nábytek přidává do jakéhokoliv prostoru přírodní, ale přitom exotický nádech.

Lehkost. Venkovní nábytek z ratanu je obvykle mnohem lehčí než jiné druhy nábytku, a tím pádem je manipulace s ním snadnější.

Flexibilita. Ratan je taktéž velice pružný, a tím pádem dokážou výrobci dosáhnout nevšedních designů a tvarů.

Odolnost. V případě správného a řádného ošetření vám vydrží ratanový nábytek na zahradu poměrně dlouho, dokonce se čas nepodepíše ani na vzhledu či odstínu.

Prodyšnost. Otevřená struktura ratanu umožňuje lepší cirkulaci vzduchu, a to oceníte zejména v teplejších klimatických podmínkách.

Nevýhody ratanu

Náchylnost k vlhkosti. Pokud ratan není správně ošetřen, nasává vlhkost, což se projeví krátkou životností.

Údržba. Ratanový nábytek na terasu vyžaduje pravidelné čištění a ošetřování, čímž výrazně prodloužíte životnost.

Nesnáší extrémní počasí. Přestože je ratan odolný, v extrémních klimatických podmínkách se může poškodit. Rozhodně mu neprospívají časté silné deště anebo intenzivní sluneční svit.

Současný trh je rozmanitý a narazíte i na syntetický ratan (neboli polyratan), který je vyrobený z plastových vláken. Syntetický ratan má napodobovat vzhled přírodního ratanu, dokonce je odolnější vůči nepřízni počasí.
 
 
Zdroj informací: https://www.avenberg.cz/

 

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 8. 2023

Edit: