Výběr nového grilu: Nepodceňte ani zdánlivé detaily

Jednu z nejoblíbenějších forem přípravy pokrmů představuje grilování. Není se čemu divit, protože je spojeno s přítomností většího počtu osob. Ano, jedná se o společenskou událost. Pokud chcete být v hlavní roli takovéto akce, potřebujete mít bezesporu vhodný gril! Jeho výběr nemusí být nejjednodušší. Na trhu se totiž nachází obrovské množství modelů. Zvolit ten správný vám proto pomůžeme v následujících řádcích.

 

Plyn, elektřina, nebo klasika?

Hned na počátku byste měli mít jasno ve zdroji tepla, díky kterému se budou pokrmy grilovat. Jakousi klasiku představují standardní grily na dřevěné uhlí. Jsou cenově nejdostupnější, nicméně musíte mít neustále po ruce uhlí a grilování také není příliš zdravé. Dochází totiž k přepalování tuku, který dopadá z masa na uhlí. Z tohoto pohledu jsou vhodnější elektrické modely. U nich je ale vždy zapotřebí počítat s připojením k elektrické síti. Jakýmsi kompromisem jsou plynové grily. Připojuje se k nim plynová nádoba, jež vydrží poměrně dlouhou dobu na mnoho akcí. Výborné jsou třeba plynové grily Napoleon.

Stolní, či standardní?

Potřebujete pouze menší gril, který bude kompaktní? Jestliže ano, pak zvolte jednoduchou stolní variantu. Položíte ji na desku, zapnete a můžete začít. Tyto grily jsou většinou elektrické. Pokud ovšem potřebujete zařízení, s nímž budete chtít ugrilovat tuny steaků, dívejte se po modelu, který postavíte kamkoli. Především větší provedení jsou vybavená kolečky. Posunout je na místo určení není tedy složité.

Nezapomínejte na doplňky

Když už nakupujete gril, určitě se podívejte, zdali je vybaven také dobře řešeným odkapávacím prostorem. Jeho součástí by měla být miska na přebytečný olej. Nezapomínejte ani na dostatečně velkou odkládací plochu. Právě sem si můžete položit třeba různé obracečky anebo maso či zeleninu. Optimální jsou i háčky, na něž se dají i mnohé pomůcky pohodlně pověsit. Co se týká značky grilu, sázkou na jistotu jsou třeba grily Weber. Prohlédnout si je a mnohé jiné lze na grilcentrum.cz.

Komerční prezentace

Edit: