Pro tělo i duši

Zdravý životní styl je moderní a patří k němu pohyb, sport a relax. Malou tělocvičnu či posilovnu i podmínky k dokonalému odpočinku můžete mít i doma.

MODERNÍ ODPOČINEK

Infrasauny jsou trendem domácího wellness. Důvodů je více: jsou cenově dostupné, instalace je snadná, k připojení stačí elektrická zásuvka. Infrasaunu pak mohou využívat i ti, kteří nesnesou nebo ze zdravotních důvodů nemohou být vystavení vysokým teplotám sauny finské. Vířivky se v domácnostech rovněž zabydlují. Péče vody a vzduchu snižuje a uvolňuje napětí ve svalech, podporuje prokrvení tkání i vnitřních orgánů a působí i preventivně – zvyšuje imunitu, zlepšuje kondici a pohyblivost a dokonale uleví od každodenního stresu.

Bezdrátová sluchátka Bose SoundSport Free pevně drží v uších a jsou odolná vůči vodě i potu. www.mall.cz

MALIČKOSTI PRO ZDRAVÍ

I při domácím cvičení oceníte praktické vybavení: láhev na vodu, která bude vždy po ruce, pomocníka, který vám přehraje oblíbenou hudbu, stejně jako drobné sportovní náčiní vhodné pro každodenní trénink.

izoluje od země a zaručuje stabilitu při cvičení nezávisle na povrchu podlahy. Po složení lze podložku použít i jako jóga blok nebo balanční podložku. www.kettler.cz

CVIČÍTE SPRÁVNĚ?

Michaela Tomanová, primářka Infinity Clinic Praha

„Za nejčastější chyby při cvičení lze považovat špatnou techniku cvičení, nerovnoměrné či přílišné zatěžování pohybového aparátu a  špatnou kompenzaci zatížení. Chybou také bývá těžké silové cvičení. Především pak u žen. Pokud se nejedná o  sportovní či záměr- ně silový trénink u  jedinců, kteří se postupně cvičením adaptovali na  vyšší formy zátěže, nemělo by se při běžném cvičení s  cílem udržování či postupného zvyšování fyzické kondice využívat přílišné zátěže. Naopak je vhodné použití nižší zátěže s  důrazem na správnou techniku a provedení cviku tak, aby docházelo k aerobnímu rozvoji a posílení cílené svalové skupiny.“

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 14. 2. 2019

Edit: