Pruhy a proužky

Pruhy patří mezi evergreeny a obzvlášť v létě jsou samozřejmostí, či snad dokonce povinností! Připomínají nám pruhovaná trika námořníků a s nimi moře, dálky a nekonečnou svobodu. Kdo v létě nemá nic pruhovaného, jako by snad ani nebyl…

JAKÉ BARVY?

Na barvě v případě pruhů a proužků záleží snad nejvíce. Zvolíte-li například červeno- -bílou kombinaci, máte o dominantu prostoru postaráno a rozhodně už žádnou další barvu nepřidávejte. Pokud si na výrazné kontrastní ladění netroufáte, zkuste střídání pruhů tón v tónu – pak si můžete dopřát i jeden dva výraznější doplňky odvážné barvy.

Vnitřní a venkovní koberec Axa, 80 x 150 cm, tloušťka 0,5 cm, svrchní strana polypropylen, spodní PES, odolný vůči opotřebení, UV záření a plísním. Cena 1 019 Kč. www.westwingnow.cz

ZÁKLADNÍ PRUHOVANÉ PRAVIDLO

  • NA STĚNĚ: Vodorovné pruhy prostor opticky rozšiřují a snižují. Svislé místnost naopak zvětší a zúží. Jejich kombinací vytvoříte živý a dynamický dekor, jehož kouzlo oceníte hlavně v místnostech, jako jsou obývací pokoj, předsíň nebo chodba. A ještě detail: Čím budou pruhy širší, tím bude stěna méně nápadná a místnost bude působit klidnějším dojmem.
  • NA PODLAZE: Pruhy na podlaze dovedou doslova kouzlit s prostorem. Určitě se jich v tomto případě nebojte, mohou vám velmi pomoci. Položíte-li například do předsíně koberec s podélně vedenými pruhy, prostor se opticky zvětší a prodlouží, příčné pruhy jej naopak rozšíří a zkrátí. Nezapomeňte ale, že pruhy na sebe vždy přitahují pozornost a jsou velmi dominantní.

Oboustranné perkálové povlečení na dvoulůžko, 200 x 200 cm/70 x 90 cm, 100% eko bavlna. Cena 599 Kč. www.tchibo.cz

TEXT: MIRKA VERNEROVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Datum vydání: 31. 8. 2020

Edit: