Byt ve skandinávském retro stylu v Amsterodamu

Mladý manažer Reinout de Roos bydlí v Oud West, což je, jak sám říká, jedna z nejoblíbenějších čtvrtí mladých Nizozemců. „Tato část města je proslulá svou neopakovatelnou a uvolněnou atmosférou. I když se tu cítíte jako na venkově, nechybí zábava ani bohatý kulturní život. Proto, když se mi podařilo najít byt právě tady, měl jsem obrovskou radost,“ vypráví Reinout.

S klíčem od nového domova vyrazil Reinout na svoji první výpravu za vybavením bytu. „Upřímně řečeno, než jsem se přestěhoval, neřešil jsem, jak bydlím. Když jsem ale začal zařizovat svoje bydlení, zjistil jsem, že mě ohromně baví hrát si s doplňky a nábytkem v různých stylech, zkoušet nové a zajímavé kombinace, ” popisuje Reinout. Svůj byt teď popisuje jako hravé retro-scandi a při jeho zařizování se snažil o vytvoření svěží a mladistvé atmosféry. Což se mu rozhodně povedlo.

Westwing Binnenk Reinout0577

9

Byt, jak si ho zařídil Reinout, není přeplněný a působí velmi vzdušně a příjemně. Podstatnou roli hrají i barvy, které jsou světlé, veselé a s citem vybrané. Obzvlášť výběr tyrkysové na židlích v jídelně se povedl – v kombinaci s bílým stolem celý prostor úplně rozzáří.

7

Hledání inspirace

Nápady hledal všude, navštěvoval různé internetové stránky, kamenné obchody i tržiště. „Byla to docela zábava. Když jsem hledal něco do kuchyně, třeba židle, tak mi úplně náhodou a skvěle poradila maminka, jiné kousky mi doporučili kamarádi, všechno šlo tak nějak hladce a postupně. Hodně doplňků mám z bazaru, většina věcí je v retro stylu, aniž bych o to nějak moc usiloval.

Živá dekorace

Nepřehlédnutelným prvkem obýváku je strom v květináči. „Chtěl jsem tu mít něco, co žije a roste. Dostal jsem ho k narozeninám od rodiny a přátel. Žádný kus nábytku, ani jiný předmět pro mě nemá takovou cenu, jako tenhle stromek. Doufám, že se dlouho stěhovat nebudu, ale pokud na to dojde, určitě si ho vezmu s sebou. Sice ještě nevím jak, protože technicky to nebude zrovna prkotina, ale rozhodně ho tady nenechám. Hlavně bych se nechtěl odstěhovat moc daleko.”

1

3

Žádné dekorace a doplňky nebyly pořízeny ledabyle. Reinout si s jejich výběrem dal na čas – většinu jich postupně koupil v bazarech, na trhu nebo ve starožitnictví, některé dostal od kamarádů.

4

5

6

Originální polička

Zajímavý je příběh poličky, která visí v kuchyni nad pracovním pultem. „Chtěl jsem šikovnou poličku nad pracovní desku, která by plochu navíc ještě osvětlovala, ale nemohl jsem najít žádný kousek, který by splňoval všechny moje požadavky a ještě k tomu byl hezký. Moje představa byla taková, že polička mi nesmí překážet v práci, nesmí zabírat příliš mnoho místa, ale zároveň se na ni musí vejít vše, co je potřeba. Během hledání v obchodech jsem ale zjistil, že taková polička prostě neexistuje.“ Počáteční neúspěch ho ale neodradil, problém vyřešil po svém. „Navrhl jsem si ji sám a můj kamarád truhlář ji vyrobil. Dnes je to můj oblíbený kousek v kuchyni, jsem na ni pyšný.“

8

10

11

12

13

14

15

Připravila: Mirka Vernerová, návštěvu zprostředkovala společnost Westwing
Foto: Westwing Home & Living

Více informací se nachází v říjnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Uložit

Uložit

Uložit

Edit: