Skleněné stěny, obklady i zástěny mění design soukromých i komerčních interiérů

Sklo už dávno nepatří jenom na okna či do dveří. Moderní architektura, a to i ta interiérová, z něj dokáže vytěžit maximum. Minimalismus, snadná údržba, neotřelé využití – to všechno jsou benefity, které sklo nabízí interiérovým designérům i jejich zákazníkům.


Málokterý materiál fascinuje natolik jako sklo. V průhledném provedení dokáže být prakticky neviditelné, a přitom vytvářet funkční prvky jako jakýkoliv jiný materiál. Zdobené či barevné nabízí další designové benefity navíc. Je pevné a odolné, funkční, variabilní, praktické a též bezpečné. Moderní podoby skla se nabízí ve variantách, u kterých se nemusíte bát jeho snadného rozbití a ani poranění v případě, že k němu nakonec přece jen dojde.

Sklo jako praktický materiál v interiéru

I když nejste typem člověka, který bazíruje na minimalismu, a bydlení pro vás neznamená obklopovat se designovým nábytkem, bude mít pro vás sklo své kouzlo. I v běžném interiéru paneláku, v novostavbě bytu či v rodinném domku, dokáže sklo nabídnout praktické a současně estetické funkce. Typickým příkladem může být jeho využití v koupelnách.

Koupelna oděná do skla

Dnešní doba už dávno nefandí klasickým kachličkám se spárami, ve kterých se usazuje špína a plíseň. Snadno je lze nahradit velkoplošnými skleněnými obklady v různých barvách, matnými nebo lesklými. Se sklem se po novém kouzlí i na zrcadlových stěnách, používá se pro skleněné zástěny ke sprchovým koutům i k vanám, pro umyvadlové desky, ale i na další koupelnový nábytek, který nijak při styku s vodou nedegraduje (na rozdíl od různých dřevěných a kompozitních materiálů).

 

Zdi i dveře jinak

Velice prakticky lze sklo v interiéru využívat na oddělení jednotlivých částí interiéru bez toho, abychom zamezili prostupu světla. Pracovat je možné nejen s čirým sklem, ale i s různou průhledností a barvami skla. Není to jen efektní řešení do firem a zlatá střední cesta pro kanceláře (kompromis mezi uzavřenými kancelářemi a open space), ale i do bytů a rodinných domů. Skleněné stěny řeší problémy se světlem v místech, kde nelze umístit okna. Perfektně se hodí pro rekonstrukce podkrovních prostor, ale třeba i do dětských pokojíků, kde skleněné stěny mohou snadno rozdělit velký pokojík na dva, a ještě posloužit třeba jako popisovací magnetická tabule. Sklo dnes totiž umí nabídnout i tyto vlastnosti.

Když sklo kamarádí i s kuchaři

A to i s těmi domácími. Sklo totiž umí zúročit své vlastnosti i v prostředí kuchyně. Snadno se udržuje, je beze spár, má perfektní odolnost, kalené dokonce i vůči teplu. Už tedy asi tušíte, že nebude řeč pouze o skleněných výplních kuchyňských dvířek. Ze skla mohou být dnes i samotné kuchyňské desky. Věřili byste, že na skle bez újmy naklepete i řízky? Skleněné kuchyňské desky jsou přitom snadno omyvatelné a hygienické, odolají poškrábání i horkým hrncům. Sklo nachází uplatnění i za pracovní deskou na zdi. A kdo jednou klasické keramické kachličky vymění za skleněné obklady, už se ke kachličkám nebude chtít nikdy vrátit. Hladké sklo se snadno čistí, což na tomto exponovaném místě v kuchyni rozhodně oceníme. Nakonec se krása a praktičnost skla uplatní i na desce jídelního stolu, který nepotřebuje ubrus a současně dodá interiéru nádech luxusu.

 

Glastetik aneb moderní skleněný design kdekoliv v České republice

Společnost AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, sdružila specialisty na sklo a skleněný design po celé České republice, a tak máte služby a unikátní produkty firmy po ruce, ať bydlíte v kterémkoliv koutu republiky. Firma a její síť Glastetik nabízí možnosti využití skla nejen v komerčních budovách, ale i v soukromých rezidencích, v bytech a v rodinných domech. Nabízí řešení pro bezpečné, praktické a designové uplatnění skla v koupelnách, kuchyních, pro interiérové zdi, dveře, nábytek včetně vestavěných skříní, jako magnetické a popisovací tabule, pro skleněné schody a skleněné zábradlí, i tradičně pro okna, markýzy a zimní zahrady.

 

Komerční prezentace

Edit: