Snídaňové spotřebiče

Nezapomínejte na dobrou plnohodnotnou snídani. Je důležité, aby obsahovala kvalitní zdroje bílkovin, sacharidů i tuků a příjemně zasytila. A také se hodí, když vám s přípravou poctivého jídla pomohou malé domácí spotřebiče nebo dobře vymyšlené nádobí.

konvice s píšťalkou

Foto: Tescoma

Klasika s píšťalkou

Konvice GrandCHEF, která připraví vařící vodu k zalití čaje nebo kávy, má indukční dno, takže ji můžete použít na všech typech sporáků. Obsahuje píšťalku, zřetelně signalizující dosažení bodu varu, a také prostorné snímatelné víčko pro snadné plnění i čištění konvice zevnitř. Odolná povrchová úprava zajišťuje její jednoduchou údržbu. Podle slov designéra Petra Tesáka zapadá do současných kuchyňských trendů, jimiž jsou především účelnost a vizuální střídmost. 1 299 Kč, zakoupíte v Prodejních centrech Tescoma.

skleněná rychlovarná konvice se sítkem

Foto: Sencor

Čaj z rychlovarné konvice

Chytrou rychlovarnou konvici SWK 1590 s objemem 1,5 l můžete nastavit na šest úrovní teploty, a to od 70 do 100 °C. Vyrobena je z kvalitního borosilikátového žáruvzdorného skla a nerezové oceli. Jen ucho je plastové. Na ovládacím panelu na podstavci lze nastavit jedním stiskem program pro přípravu vhodné teploty vody nebo přímo čaje, který lze v konvici louhovat díky nerezovému vnitřnímu sítku. Teplotu lze i přednastavit a délku ohřevu též. Navíc program Keep warm udržuje teplotu tekutiny na dané úrovni až 30 minut.

horkovzdušná fritéza gorenje

Foto: Gorenje

Horkovzdušná fritéza

Fritéza Gorenje AF1409DB je vybavena vysokorychlostním konvekčním systémem, takže vzduch cirkuluje shora dolů a zpět přes vnitřní stěny nádoby. Smažené nebo pražené pokrmy tak připravíte jen pomocí horkého vzduchu s malým množstvím tuku. Přístroj obsahuje devět programů s nastavitelnou teplotou v rozsahu od 80 do 200 °C. K tomu pomáhá LCD displej s dotykovým ovládáním a podsvícením. Usmažíte sladké dezerty (ale i řízky) nebo třeba opražíte oříšky. Velká fritovací nádoba s nepřilnavým povrchem má objem 3,5 l. Časovač lze nastavit až na 60 minut.

výkonný mixér amica

Foto: Amica

Rozmixuje horké i ledové

Výhodou mixéru BTM5011 je výkon až 800 W. Čím vyšší výkon totiž zvolíte, tím kratší bude doba přípravy a tím hladší bude smoothie. Nádoba HotSafe+ je vyrobená ze speciálního skla a odolává vysokým teplotám. Nemusíte tak čekat, až ingredience vychladnou. Potěší šest čepelí z nerezové oceli, funkce Smoothie a Drcení ledu i plynulá regulace rychlosti.

topinkovač amica

Foto: Amica

Perfektní topinky každý den!

Topinkovač Amica TD 3021 s příkonem 800 W disponuje sedmi stupni nastavení teplot opékání. Praktická je funkce Rozmrazování i tlačítko Stop pro rychlé přerušení provozu. Přístroj obsahuje vyjímatelný tácek na drobky i prostor pro skladování kabelu.

elektrický sendvič gril Sage

Foto: Sage

Probudí vás sendvič!

Ráno určitě nešlápnete vedle se zapečeným sendvičem nebo tortillou. Můžete je naplnit masem, zeleninou i sýrem a v elektrickém sendvič grilu Sage SSG600 pak během chvilky vytvořit skvělé jídlo. Příprava opravdu zabere jen pár minut. Výhodou je nepřilnavý povrch, zaoblené rohy a tři možnosti nastavení výšky grilovacích desek.

plně automatický tlakový hrnec sage

Foto: Sage

Umí jogurt i kaši!

Plně automatický tlakový hrnec značky Sage SPR680BSS si sám přizpůsobí čas, teplotu a tlak, aby vám připravil ovesnou kaši či domácí jogurt. Snídaní však den jen začíná, a tak určitě využijete veškerých dvanáct přednastavených programů, v nichž tento multicooker spojuje funkce klasického tlakového a pomalého vaření. Díky tomu v něm připravíte i polévku, rizoto nebo maso. Zároveň nabízí funkce odloženého startu vaření a udržování teploty hotového pokrmu.

Domácí jogurt si připravíte v elektrickém hrnci z mléka a jogurtu s živými kulturami.

multifunkční toustovač

Foto: Concept

Je libo vafle nebo toast?

Multifunkční toustovač 4 v 1 Concept SV3055 je vybaven čtyřmi páry vyměnitelných desek (tousty, vafle, gril, lívance). V jednom těle získáte hned čtyři praktické pomocníky, kteří vám v kuchyni zaberou minimum místa. Desky můžete vložit do myčky nádobí. Vyzkoušet můžete nepřeberné kombinace toastů od klasiky se sýrem a šunkou až po sladké tousty s jablky a skořicí. Výměnou ploten pak získáte vaflovač. Na grilovacích plotnách zase připravíte steaky, hamburgery, zeleninu, ale také zapečené tousty, tortilly nebo panini. Díky lívancovým plotnám připravíte i bramboráčky nebo volská oka.

pekárna chleba concept

Foto: Concept

Teplý chléb i rohlíky a koláče

Pekárna chleba Concept PC5510 s příkonem 550 W nabízí 12 přednastavených programů, možnost odloženého startu a funkci Keep warm pro udržení teploty ještě hodinu po pečení. Vybírat můžete ze dvou velikostí bochníku (700 nebo 1000 g) a tří stupňů propečení kůrky (světlá, střední, tmavá). Součást tvoří nepřilnavá vyjímatelná forma. Pekárna si díky hnětacímu háku suroviny sama zpracuje, těsto nechá nakynout a poté spustí pečení.

sodastream

Foto: Sodastream

Po ránu perlivou vodu

Výrobník perlivé vody SodaStream TERRA je ztělesněním praktického designu, funkčnosti a zároveň potěší každého, kdo má rád barvy. U tohoto modelu si můžete vybrat hned ze tří – kromě klasické černé ho koupíte i v červeném a bílém provedení. Přípravu perlivé vody zvládnete mechanickým tlačítkem na horní straně přístroje. V balení je opakovaně použitelná lahev a bombička se systémem rychlého uchycení Quick Connect pro přípravu až 80 l perlivé vody.

Text: Vanda Jesenská
Foto: archiv firem

Datum vydání: 1. 4. 2024

Edit: