Sprcha nebo vana? Pomůžeme vám rozhodnout „koupací dilema“

Chystáte se rekonstruovat koupelnu? V tom případě jistě i u vás doma rezonuje dilema „sprcha nebo vana?“. Praktická sprcha nabízí úsporu místa i vody, zatímco v pohodlné vaně zažijete relaxační půlhodinku klidně každý den. Rozhodněte se pro to pravé díky našim tipům.

Na velikosti záleží

V prostorných koupelnách se rozhodovat nemusíte, můžete si nechat vystavět obojí. Pokud to ale místnost nedovoluje, budete muset vanu či sprchu oželet. Jak se ale rozhodnout? Ještě před samotnou rekonstrukcí a vyřízením online půjčky myslete na své potřeby.

Komfort v horké lázni

Nedokážete si představit den bez poležení v horké vodě? Vana nabízí výhody nejen ve formě domácího spa, ale i snadnější čištění a případně i omývání rozměrnějších předmětů. Do vany namočíte prádlo, vykoupete v ní psa a zajistíte zábavné koupání pro děti. Množství vody, které k hygieně spotřebujete, však logicky roste s velikostí vany i jejím častějším napouštěním.

Sprcha – ekologická a účelná

Sprchy jsou úspornější z pohledu spotřeby vody, prostoru i času. Rychlé sprchování ale není pro každého – nevýhodou se může zdát o trochu složitější údržba (odstraňování vodního kamene i na vysoké zástěně) a koupání ve stoje. Praktické sprchové kouty s hlubší vaničkou však nabídnou některé z výhod vany – malé děti si v nich pohodlně zašplouchají s hračkami a zvládnete tu namočit i pár kousků prádla.

Walk-in sprchy

Čím dál častěji si lidé pořizují sprchy bez vaniček, takzvané walk-in sprchy. Hodí se zejména pro osoby po úrazu nebo seniory, protože při vstupu do sprchy nemusí vysoko zvedat nohu. Koupelna však musí mít spád, aby voda odpadem uprostřed koutu odtékala bez problému. Bez vaničky ale přijdete o možnost napouštění, proto si takovou sprchu pořizují lidé s odrostlými dětmi. Do tohoto typu se obzvláště pro starší osoby vyplatí nainstalovat sedátko a nástěnné madlo – vlhké dlaždičky mohou nebezpečně klouzat.

Výhody obou typů v jednom

Pokud vás výrazně nelimitují metry čtvereční, můžete spojit vanu i sprchu dohromady. Komfortní vana s vysokou zástěnou nabízí uživatelům pohodlí i praktičnost. Existují různě velké varianty, proto si je můžete dovolit i do středně velkých koupelen. Spolu se sprchovou hadicí regulující průtok vody pak uspokojíte obě své části osobnosti – tu ekologickou i tu toužící po odpočinku.

Záleží na potřebách rodiny

Při rekonstrukci myslete zejména na prostorové možnosti a na potřeby vaší rodiny. Někomu vyhovuje ranní povzbuzující sprcha, jiný si rád užívá horké vany s pěnou. Jak to bude u vás – zvolíte raději účelnost, nebo relaxaci?

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 11. 2019

Edit: