Svátky plné hvězd

Bez vánoční hvězdy neboli poinsettie by to snad ani nebyly Vánoce. Je krásným dárkem, úžasnou ozdobou, živým a rozmanitým symbolem nejhezčích svátků v roce, který má mnoho podob. Pusťte vánoční hvězdu i k sobě domů v podobě některé z úchvatných a často nenáročných dekorací. A nechejte ji zářit.

NA TISÍC ZPŮSOBŮ

Vánoční hvězda udělá i v obyčejném květináči spoustu parády. Můžete s ní ale pracovat a popustit uzdu fantazii. To nejmenší je nazdobit květináč, ovázat ho stužkami, oblepit klacíky skořice nebo ho zabalit do pletené ponožky s norským vzorem. Z několika květináčků můžete udělat adventní dekoraci se svíčkami. Nebo mezi květy zapíchejte špejle s hvězdami, malými dárečky, vánočními ozdobami. Kouzlo má poinsettie i v něžné skleněné vázičce jako přízdoba sváteční tabule. Pokud ji uříznete, stonek nahřejete nad plamenem, udrží si déle svou krásu i bez vody a může zdobit dárky, vánoční tabuli i stromeček.

Řezaná krémová poinsettie ve skleničce s vodou je nanejvýš jednoduchou, přitom velice působivou dekorací, která ozdobí vánoční stůl, dodá mu něhu a kouzlo. Není třeba vázy, v pohárku na pití to květině bude slušet. Skleničky na jedné tabuli také nemusejí být nutně stejné velikosti a tvarů.

 

Foto: Stars for Europe

 

Edit: