Termostatická hlavice Somfy

Termostatická hlavice Somfy umožňuje ve spojení s jednotkou TaHoma řídit vytápění domácnosti klasickými radiátory. Jednoduše tak lze docílit nejen různých teplot v pokojích, ale i definovat změny teplot v závislosti na čase a přítomnosti (doma, mimo domov, spánek).

Lze tak snadno docílit nejen úspor, kdy nevytápíte celý byt či dům během nepřítomnosti, ale i naprostého komfortu. Stačí nastavit časy kdy se vracíte z práce nebo chodíte spát a celý systém se již sám postará o dosažení požadovaných teplot. Samozřejmostí je i týdenní plánování s možností rozlišit dny volna od pracovních, či možnost temperování pro zimní dovolenou mimo domov. Celý systém jde vzdáleně ovládat pomocí mobilní aplikace a není tedy problém například zahájit vytápění domácnosti během cesty domů.

Montáž je velice jednoduchá. Stačí demontovat původní mechanické hlavice a nahradit je hlavicemi Somfy. Následné propojení do systému TaHoma jej již jen otázkou několika kliknutí. Balení obsahuje adaptéry pro všechny standardní typy radiátorů. Systém je napájen bateriemi a není tedy třeba jej nijak složitě připojovat.

  • Režimy vytápění (5): doma, mimo domov, spánek, temperování, manuální nastavení teploty
  • Denní a týdenní kalendář
  • Vzdálené ovládání odkudkoliv pomocí aplikace TaHoma
  • Detekce otevřeného okna
  • Automatický učící se cyklus – hlavice sama pozná kdy má začít vytápět pro dosažená požadované teploty ve správný čas

https://www.somfy.cz/products/1870508/termostaticka-hlavice-io

Edit: