Voňavé a klidné Vánoce!

Takové by měly být, bez práce a shonu, v klidu se svými nejbližšími… Upéci vanilkové rohlíčky, nazdobit domov, dát si skleničku svařeného vína a všechny dobroty pak společně uzobávat… Připravili jsme pár tipů, které se vám v předvánoční kuchyni mohou hodit.

Základem je pečicí trouba

Všechny pomocníky do kuchyně vybírejte s ohledem na to, abyste je použili i během roku, nejen o Vánocích. Pokud nejste zastánci raw stravy, ale dáváte přednost klasickému vánočnímu cukroví, bez trouby se neobejdete. Na trhu je velké množství nejrůznějších modelů včetně dokonalých mikrovlnných trub, které upečou i cukroví nebo vánočku. Klasické pečicí trouby s funkcí horkovzdušného pečení zvládnou upéci klidně i dva až tři plechy cukroví naráz. Kromě toho většina dnešních pečicích trub nabízí spoustu dalších skvělých funkcí, mezi něž patří například přednastavené programy, kde stačí pouze zadat typ pokrmu a trouba už vše ostatní obstará za vás nebo nedocenitelná funkce automatického čištění – tu oceníte zejména po Vánocích…

Klid a pohoda

S pečením cukroví to nemusíte přehánět, tradice je sice hezká věc, ale kouzlo Vánoc kilogramy lineckého nevylepšíte – upečte pár plechů, které zvládnete za jedno odpoledne s radostí a třeba společně s dětmi. Snažte se užít si Vánoce společně se svými blízkými, odpočívat, nespěchat, nestresovat se a dopřát si dobré jídlo a pití v takovém množství a složení, abyste po Vánocích neměli výčitky, že jste to přehnali… Pokuste se letos o skutečný klid a pohodu, kterou vám ostatní budou jen závidět.

Text: Mirka Vernerová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 12. 12. 2018

Edit: