Vyberte si sedací vak pro pohodlné a zdravé sezení

Pohodlné sezení, které se přizpůsobí vašemu tělu? Sedací vaky jsou přesně to, co k tomu potřebujete. Pojďte se podívat, jaké máte možnosti výběru.

Milujete pohodlí, ale žádné křeslo vás nenadchlo? Stále oblíbenější alternativou jsou sedací vaky. Neotřelý kousek do domácnosti, který milují všichni, od dětí přes dospělé až po čtyřnohé miláčky. Navíc má skvělé ortopedické vlastnosti. Vybírat můžete z celé řady barev i provedení, jaký je v nich tedy rozdíl?

Sedací vak ve tvaru polštáře je pohodlný pro sezení i ležení.

Jaký rozměr a tvar vybrat?

Sedací vak prozrazuje, že je vyrobený k sezení. Není to tak ale úplně pravda. Větší vaky jsou vhodné i k ležení. Jaký rozměr vybrat? Pohodlně posadit a opřít hlavu si budete moci na sedacím vaku, který je vyšší než 140 cm. K ležení vybírejte vaky s rozměrem nad 180 cm. A pokud se nemůžete rozhodnout, zvolte rozkládací verzi. Vždy ale volte vaky s dvojitým nebo trojitým prošíváním.

Sedací vak ve tvaru křesla je lehký a mobilní.

Tvarově můžete najít sedací pytel – polštář a sedací hrušku. Polštáře jsou velmi pohodlné a ve větším rozměru vhodné i k ležení, hrušky jsou uzpůsobené pouze k sezení. Zabírají méně místa a lépe se z nich vstává, protože sedíte poměrně vysoko. Oba druhy poskytují dobrou oporu zad.

Praktické jsou i sedací pytle, jejichž rozložením získáte příjemnou spací plochu.

Na materiálu výplně záleží

Polystyrenové kuličky (EPS) patří mezi nejpoužívanější materiál. Velmi dobře se přizpůsobí vašemu tělu a poskytnou oporu. Odebíráním či doplňováním kuliček si vak můžete přizpůsobit. Vyrábí se v několika velikostech, čím větší jsou, tím rychleji slehnou..

Polystyrenová drť je levnější varianta plnění, ale nemá tak dobré vlastnosti. Rychle slehne a hůře se přizpůsobuje sedící osobě.

Pohanku nebo špaldové slupky ocení zejména ekologicky zaměření jedinci. O těchto materiálech se navíc říká, že mohou ulevit od bolestí zad i migrén.

Poslední variantou jsou sedací vaky plněné vzduchem. Vak rozložíte a několika máchnutími ho naplníte. Pak se jen uzavře, aby vzduch zůstal v komorách. Jsou skvěle přenosné a hodí tak nejen do interiéru, ale užijete je i na zahradě a u vody.

Příjemné křesílko a podložku v jednom využijete k posezení i relaxaci.

Autorka: Magda Kolmanová

Komerční prezentace

Datum vydání: 21. 8. 2018

Edit: