Vybíráte krb? Co musí splňovat?

Romantika doma. Pohled do plápolajícího ohně nádherně uklidňuje. Krb vytváří zázemí, ostatně vždyť se říká „teplo domova u rodinného krbu“. Ne každý jej má, přitom dnes si ho můžete dopřát i v paneláku, samozřejmě v podobě, která tomuto typu stavby vyhovuje. My se podíváme na ten poctivý krb.

Jak vybrat krbové vložky?

Jestli toužíte po tom mít vlastní krb, určitě se poraďte s profesionály v oboru. Ti vám poradí, případně i instalují krb, připraví správnou obestavbu. Co je důležité? Musíte si ujasnit, jak krb používat. Pokud vám bude krb sloužit spíš k dekoraci, postačí vám jednoplášťová krbová vložka. Jestli ale potřebujete plnohodnotné vytápění místnosti, vybavte jej druhým pláštěm. A jestli potřebujete krbem vytopit celý dům, pořiďte si teplovodní vložku, jež má teplovodní výměník. To bychom měli krbové vložky. Poté si ujasněte, jaký má mít krb výkon. S tím vám nejlépe poradí kamnářská firma, která zhodnotí hypotetické tepelné ztráty domu. Záleží na tom, jaké úsporné třídy je, zda se jedná o nízkoenergetickou stavbu, jestli jde o starší objekt či novostavbu. Správně zvolené krbové vložky teplovzdušné jsou podstatné z toho důvodu, abyste neměli přetopený, nebo naopak nevytopený pokoj či dům.

Krbydoma.cz – spolehlivý prodejce krbů

Zmínili jsme obestavbu. Ta je dlouhodobě vystavena vysokým teplotám, proto je třeba pořídit kvalitní materiály. Mohlo by se totiž jinak stát, že materiál popraská a bude třeba i prášit, což by vám mohlo způsobit zdravotní potíže jako alergie, astma atd. V souvislosti s obestavbou je tedy podstatné, aby byla kvalitní podlaha s optimální nosností. Dejte si zejména pozor na zateplenou podlahu či podlahové vytápění, které mohou mít nízkou nosnost, a podlaha by pak právě pod tíhou krbu mohla prasknout. A samozřejmě je důležité, aby oblast před dvířky byla z nehořlavých materiálů. Kde vám poradí s výběrem krbů? Na webu Krbydoma je široký sortiment, ze kterého si vyberete to pravé pro váš domov.

Datum vydání: 9. 3. 2023

Edit: