Vychutnávejte si filmy doma se zvukem jako v kině. Představujeme nejvíce trendy domácí kino roku 2021

Jak vyplývá ze studie Unie filmových distributorů (UFD,) loni do kin v důsledku pandemie koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii ČR. Prodalo se pouze 6,38 milionu lístků, tedy zhruba o dvě třetiny méně než v roce předcházejícím. Bezmála o dvě třetiny klesly také tržby tuzemských kin a téměř o polovinu se snížil počet realizovaných promítání. Provozovatelé českých kin v loňském roce vykázali čisté tržby cca 906 milionů korun, což je meziroční pokles o více než 65 procent.

Tento trend nahrál nárůstu popularity domácích kin, která už dávno nejsou výsadou miliardářů. Díky technologickému pokroku může mít kino doma téměř každý. A s kvalitou zvuku, která může zážitku z kina směle konkurovat. Nejnovější filmy, které jdou běžně určeny k distribuci v rámci streamovacích platforem jako Netflix, HBO a dalších již s pokročilou technologií počítají a nabízejí variantu přehrávání v nejvyšší možné kvalitě zvuku. Jak takové domácí kino vypadá? Je jednoduché, vkusné a chytré.

Domácí kino od značky SONOS – v obýváku jako před stříbrným plátnem

Základním kamenem každého domácího kina je přední reproduktor, neboli soundbar. V případě domácího kina od SONOSu budete mít pod televizí designový soundbar Sonos ARC. Ten se kompletně postará o přední scénu. Abyste dosáhli skvělého zážitku, doporučujeme přidat ještě dva zadní reproduktory Sonos One Stands, které umocní prostorový zvuk. Chybět nesmí ani basy, které doslova vzbuzují emoce. Sonos doporučuje subwoofer Sonos Sub druhé generace. A vše je navíc bezdrátově propojeno, stačí pouze zásuvka pro každý díl Sonos kina.

Celé domácí kino můžete ovládat chytrou aplikací SONOS přímo z vašeho mobilního telefonu. Aplikace nabízí možnost z jednoho zařízení ovládat všechny produkty, které patří do jeho rodiny a můžete tak jednoduše vytvořit funkční multi-room systém pro více místností. Reproduktory u domácího kina navíc můžete použít nejen při sledování filmů, ale i k poslechu hudby. Aplikace navíc kompatibilní všechny známé hudební platformy, Apple Music, Spotify, Google Play Music, YouTube, Deezer a další.

Co za to?

Zážitek jako v kině si můžete koupit – bude vás stát celkem 52 000 Kč. Soundbar Sonos ARC pořídíte od cca 25 000 korun, Sonos Sub za dalších 20 000 Kč a dvojice reproduktorů Sonos One vás výjde na 6 490 korun. Pokud jste však milovník filmů či seriálů na streamovacích platformách, je kino Sonos skvělou volbou.

TIP: Nekupujte zajíce v pytli, jděte si kino vyzkoušet. Sonos nedávno otevřel první a jediný pop-up store v Čechách, kterému vévodí právě kino ve výše uvedené sestavě. Najdete ho na adrese Dušní 3 na Praze 1, posadíte se na pohodlný gaučík, dostanete kávu, vyberete oblíbený film a zažijete kino SONOS na vlastní oči i uši.

Komerční prezentace

 

Edit: