Vyjádřete to květinami

Doplňky s motivy drobných kvítků, stylizovaných rostlin nebo opulentních kytic dokážou domov projasnit a přinést do interiéru pestrou paletu barev i tvarů.

Vliesová tapeta Rasch z kolekce Amazing rozvíjí moderním způsobem japonský styl. Tapety Metro Florenc

Živé rostliny a pokojové květiny symbolizují jaro, přinášející do našich domovů pocit naděje a nového začátku. Stejnou schopnost mají ale i textilie, dekorace a bytové doplňky s květinovým motivem, které mohou být nositelem zvoleného stylu a probudit v interiéru optimistickou atmosféru plnou lehkosti. Někdo dá přednost vzorům s bohatými kyticemi růží a pivoněk, připomínajícím zátiší ze starých pláten, jiný zase světlým potiskům v podobě rozkvetlé jarní louky. Další si raději vybere decentní dekorace v jemných pastelových barvách, nebo dokonce jen ve škále šedých či béžových odstínů. V široké nabídce si opravdu každý najde doplňky, které budou ladit s libovolným typem interiéru.

 

Samolepka na zeď Rozkvetlá louka se postará o optimistickou jarní atmosféru po celý rok. 99 Kč, Best dárky

 

Motiv podle stylu

Zámecký styl podtrhnou tapety, těžké závěsy a přehozy s tmavšími barevnými motivy, právě tak jako vázy na nožce s reliéfními vzory, lampy s keramickými podstavci apod. Romantickému stylu budou slušet potisky látek s drobnými, ale i většími kvítky růží, ideálně v pastelových barvách. V retro stylu se uplatní geometricky stylizované květy s výraznými konturami, které se mohou opakovat v jedné kolekci na tapetách, závěsech nebo potazích nábytku. Skandinávský styl většinou vyznává jednoduché pojetí a světlejší barvy. Ovšem třeba vzory látek značky Marimekko či Orla Kiely dnes patří doslova k ikonickým.

 

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

Datum vydání: 30. 5. 2023

Edit: