Vytápění podlahy, ano či ne? A podle čeho se rozhodnout?

Podlahové vytápění je čím dál oblíbenější i v běžných domácnostech, a to nejen v rodinných domech, ale dokonce i v bytech. Teplá dlažba v koupelně je dnes téměř samozřejmostí. Jaký typ podlahového vytápění zvolit? Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.


O podlahovém topení přemýšlejte až ve chvíli, kdy máte dům důkladně zateplený. Co tedy zvolit? Podlahové topení – elektrické nebo teplovodní? Celková tloušťka podlahy je u teplovodního podlahového topení vyšší než u elektrického. Díky tomu má však podlaha vyšší akumulační schopnost, takže tak rychle nevychladne, ale zase se déle zahřívá.

Plynové podlahové topení

Největší výhodou teplovodního systému je to, že může být bez problémů napojen na běžné ústřední topení i na jakýkoli jiný zdroj tepla. Nevýhodou je pak obtížnější instalace a vyšší pořizovací náklady, které zahrnují například budování komína, plynových přípojek atd.

Elektrické podlahové topení

Tento typ podlahového vytápění je investičně méně náročné, umístit jej můžete prakticky kamkoliv bez ohledu na typ podlahy, druh místnosti, je mnohem pružnější a snadno se reguluje. Nevýhodou je však cena elektrické energie – tudíž vyšší provozní náklady. Tyto náklady však značně ovlivňuje tepelná ztráta budovy, jinými slovy míra zateplení vašeho domu.

Při vytápění domu pomocí elektřiny, ať už za využití pouze podlahového topení nebo elektrokotle lze zažádat o zvýhodněnou sazbu, která zpravidla platí 20 hodin denně, a to pro všechny elektrospotřebiče ve vaší domácnosti.

Tip pro vás: pokud jste se však rozhodli pouze pro elektrické vytápění podlahy a vytápění celého domu chcete řešit jiným zdrojem, podívejte se na kotel Dakon, který je spolehlivou a oblíbenou současnou značkou.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 14. 8. 2018

Edit: