Vzor květů rozjasní byt

Odjakživa patří květinové a obecně rostlinné motivy k těm nejoblíbenějším a v interiérech se objevují po celá staletí. Během času se jen mění způsob jejich ztvárnění…

Zatímco v historických interiérech bývají látky nebo tapety s dekorativními květinovými motivy mnohdy doprovázeny bohatou výšivkou, dnes jsou naopak využívány moderní technologie. S dekory květů se tak můžete setkat třeba v podobě digitálních 3D potisků. Ty byly také v mnoha variantách opět k vidění na letošním veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu. Květinový vzor nejčastěji zdobí tapety, potahy nábytku a textilní doplňky všeho druhu. Neobvyklý není ani na bytových doplňcích – vázách, úložných boxech nebo na nádobí a porcelánových servisech. Před pár lety byly v módě potisky podobné malbě akvarelem a v poslední době zase roste obliba motivů na tmavém podkladě, které připomínají zátiší z olejomaleb starých mistrů.

  • Řadu parků zkrášlují záhony růží. Růžovou zahradu najdete nejen na Petříně, ale také například v zámeckém parku Častolovice nebo v Děčíně.

TEXT: DITA FINGERLANDOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Datum vydání: 27. 5. 2020

Edit: