Pohledová ochrana – chraňte se před zvídavými pohledy

Přírodní zástěny chrání nejen soukromí, ale mohou se stát i originální ozdobou zahrady nebo balkonu. Rádi byste si takové příjemné zákoutí vytvořili i vy? Pak se nechte inspirovat zajímavými tipy odborníků z Hornbachu.

„Pohledovou ochranu na zahradě můžete snadno vytvořit z dřevěných plotových dílců nebo z přírodního plotu. Na balkoně vaše soukromí zajistí různé zástěny nebo přírodní rohože,“ vysvětluj David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Kromě ochrany soukromí má pohledová ochrana i funkci dekorativní, dotváří celkový vzhled domu, zahrady nebo krajiny. Při výběru bychom tedy měli brát v úvahu, zda zapadne do okolního panoramatu.

Vrbový plotový díl

Návrat k přírodě – dřevěná zástěna

Dřevo je přírodní a velmi estetický materiál, snadno splyne se zahradou i okolní přírodou. „Dřevěné ploty jsou oblíbené díky rozmanité nabídce vzorů a odstínů. Vybírat můžete například ploty z lamel, latěk nebo dřevěných mříží,“ říká odborník z Hornbachu a dodává: „Nevýhodou je nutnost pravidelné péče, se správným ošetřením totiž roste i jeho životnost.“

Plotový díl Venga hnedy

Dřevěné pohledové ochrany se skládají z jednotlivých dřevěných dílců o různých rozměrech. Podle potřeby můžete všechny součásti snadno zaříznout do požadovaných rozměrů. Řezné hrany se poté obrousí do hladka. Dřevěnou zástěnu je možno vytvořit například z atraktivní a odolné řady plotových dílů Arona. Ta zaujme našroubovanými křížovými ornamenty v horní části. Díly jsou vyrobeny z borovicového dřeva v barevném odstínu pinie. Jednotlivé prvky do sebe svým tvarem zapadají, z jednotlivých dílců o různých velikostech je tak možné sestavit libovolně dlouhou zástěnu.

Dřevěná zástěna

Plotový díl Arona pinie

Živý plot jako tvůrčí prvek

Jako živý plot můžete použít různé opadavé nebo stálezelené dřeviny. Pro pestře kvetoucí živý plot se dobře hodí např. kanadský muchovník, dřišťál bradavčitý, šeřík nebo třezalka. Rostliny můžete sázet v době od listopadu do března. „Pro stálezelené dřeviny se nejlépe hodí raný podzim a pro opadavé keře pozdní podzim. Před sázením si v daném místě napněte provázek a podle něj vykopejte jamky nebo příkop, tím dosáhnete rovnoměrné linie,“ radí David Benda. Při stříhání živých plotů byste měli postupovat tak, aby se keře zmlazovaly směrem nahoru. Díky tomu se dostane dostatek světla i na spodní části rostlin a nezakrní.

Přírodní plot

Soukromí na balkoně

Na balkony jsou ideální látkové potahy, které jsou skvělou, rychlou a levnou variantou pro udržení soukromí. Balkonová stínovka je vyrobena z nepropustné tkaniny. Pro snadnou montáž jsou součástí balení upevňovací hliníková očka. Použitý materiál je s ochranou proti UV záření, což zaručuje i ochranu barvy.

Pro vytvoření soukromí se také hodí rákosové nebo bambusové rohože, které jsou vhodné na zábradlí, balkony i kovové ploty. Jsou také ideální ochranou proti větru. Alternativou k přírodnímu materiálu jsou PVC zástěny, které se vyrábějí z 20 mm širokých PVC proutků sešitých dohromady polyamidovými vlákny.

Balkónová stínovka

Více na: www.hornbach.cz
Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ

Komerční prezentace

Uložit

Edit:

Komentáře

Napsat komentář