Barevný a divoký byt v Berlíně

Martin Schmieder rozhodně nepotřebuje služby bytového návrháře. Ve svém domě je sám sobě designérem, který rozhoduje o stylu interiéru. Co v něm nesmí chybět? Láska, klid, vtip a spousta zvířecích přátel v nejrůznějším provedení.

Berlínský byt Martina, PR manažera německé firmy produkující organickou kosmetiku, je neuvěřitelně plný života, excentrický, barevný a divoký a přesně takový je i sám majitel. Pojďte se o tom přesvědčit na vlastní oči. Ale není to nic pro introvertní povahy…

Mixoval opravdu s chutí

Martinův byt v sobě spojuje hravost a radost ze života i osobitou sběratelskou vášeň. Jeho styl by jistě ocenila třeba Pipi Dlouhá punčocha, která vždy opakovala, že si svět zařizuje tak, jak se jí prostě líbí. Excentrický mix, který je třeba na někoho příliš, ale jiný ho může obdivovat, je kvintesencí takzvaného stylu kidult (z anglického kid – dítě a adult – dospělý).
S plameňáky se obvykle setkáváme v teplých krajích, ale v Martinově berlínském bytě nemohli rozhodně chybět. Muzeum přírodní historie je jen nedaleko odtud a Martin tam má permanentku již od dětství, což jeho výběr dekorativních doplňků citelně ovlivnilo. „Vím, můj byt připomíná malé muzeum, ale mně se to právě takhle líbí,“ říká. A opravdu, všechny exponáty byly pečlivě vybrány a rozmístěny právě jako v muzeu.
Kromě plameňáků je tu i celý porcelánový zvěřinec a spousta neuvěřitelných drobností, které Martin sehnal na bleším trhů nebo v antikvariátu. Zarámované obrázky, vitrínky s motýly a brouky tvoří osobitou, a přitom fascinující sbírku.

Vzpomínka na školní léta

A co Martin radí v otázce stylu? Zkoušet, zkoušet a zkoušet… A nebát se odvážných kombinací. Není proto divu, že vedle polštářů upletených Martinovou mámou a dekorací z e-shopu Westwingu nalezneme také designérské předměty a doplňky ve stylu vintage – například stůl z dvacátých let. Třeba jeřáb je nenápadnou připomínkou Martinových školní let a konkrétně jeho učitele matematiky, který mu často opakoval, aby konečně vzlétl jak jeřáb a začal dostávat dobré známky.

Plameňáci jsou všude

Nevšední kombinace nechybí ani v ložnici. Martin miluje barvy a výrazné vzory, jakými jsou již tolikrát zmínění plameňáci na tapetách. Jak Martinovi známí reagovali na takovou dekoraci? „Tvrdili, že se mi v takové ložnici určitě nepodaří nikoho ulovit, ale neměli pravdu!“ směje se Martin. Jeho přítel, Salim, mu dokonce věnoval vlastnoručně namalovaný obraz s plameňákem. Obraz teď visí nad nočním stolkem a den co den Martinovi zlepšuje náladu.

O tom, že má Martin v oblibě veselé a pestré barvy, nemůže být při prohlídce jeho bytu sebemenších pochyb.

Rada na závěr

Co by podle Martina nemělo v bytě chybět? Vybavení a dekorace, které majiteli pomáhají se projevit, a kromě toho předměty, které pro něj mají zvláštní význam. Zdá se, že tento byt se již ideálu značně přiblížil. Martinovi se podařilo vytvořit si vlastní svět, jehož kouzlu se dá jen těžko odolat.

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing

Více informací se nachází v květnovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 6. 6. 2017

Edit: