Čím překvapí koupelny?

V německém Frankfurtu nad Mohanem se v první polovině března konal veletrh ISH – největší světová přehlídka sanitární techniky, vytápění a klimatizace. Část ISH Energy se točila kolem energie, ISH Water jako vždy představila koupelnový design a vše, co je k vybavení koupelen třeba. Své výrobky zde prezentovalo více než dva tisíce vystavovatelů.

Design i ekologie

V koupelnách má jednoznačně přednost minimalismus. Většina návštěvníků se zajímala hlavně o nejnovější technologie související jak s komfortem, tak s úsporou vody. Veletrh prozíravě nesledoval jen design, ale i klimatické problémy a jejich řešení, využívání obnovitelných zdrojů a šetrné zacházení s vodou.

Pro všechny uživatele

V koncepci současného bydlení můžeme sledovat dva protichůdné rysy – velkorysost a úspornost. Koupelny to mají podobné – když mohou, roztáhnou se do prostoru, vniknou do obýváků i ložnic a dotvoří tak charakter interiéru. K dispozici jsou také řešení, při nichž je i malá koupelna funkční a elegantní – zvětší se zrcadlo propojené s menším umyvadlem, ubere se na rozměrech sanity, umyvadla mají lehkou kovovou konstrukci, která v malém prostoru působí vzdušně.

Edit: