Domácí tvoření s dřevěnými příbory

Nahromadily se vám doma dřevěné příbory od jídla? Pokud ano, určitě je nevyhazujte, skvěle totiž zabaví vás i vaše děti.

Díky práci s příbory ze dřeva zapojíte výtvarného ducha i fantazii, děti procvičí jemnou motoriku a kdo ví, třeba vám pod rukama vznikne originální umělecké dílo, užitečná pomůcka nebo hračka. Například společnost McDonald’s nahradila původní plastové příbory těmi dřevěnými na začátku letošního roku. Třeba právě ty se skvěle hodí na další zužitkování. A věřte, že taková recyklace je zábava.

 

Pokud máte doma malou baletku, určitě ocení obrázek, na kterém budou tvořit sukni tanečnice dřevěné vidličky.

 

Příbory se výborně hodí v případě, že jste pozváni na oslavu. Můžete z nich totiž bleskurychle vytvořit originální dárkové jmenovky.

 

Nechte děti nakreslit obrázek a prostřednictvím dřevěných příborů mu dodejte květiny v 3D rozměru. Vidličky se stanou květy tulipánů, lžičky poupaty a nože zelenými listy.

 

Dřevěné příbory využijete i při společném vytváření domácí dekorace, jakou je třeba minimalistický obraz.

 

Zrcadlo z dřevěných lžiček zkrášlí vaši domácnost. K jeho výrobě postačí kruh z kartonu, kulaté malé zrcadlo, dřevěné lžičky, tavná pistole, řezák na papír, nůžky, kružítko a fixa.

 

Zasadili jste do truhlíků bylinky? Doplňte své kořenáče originálními zápichy s popisky. Zbytek vaší rodiny tak bude vědět co přinést, když je pošlete pro tymián, mátu či rozmarýn.

 

Ze lžiček je možné vytvořit vějíř, který vás v horkém létě příjemně ochladí.

 

text Vanda Jesenská foto Lucie Fériková, Romana Bohmová, MyLovelyWorld a Martula

Edit: