Dřevostavba 21. století

Vzorový dům v Mokrovratech

Vzorový dům v Mokrovratech demonstruje soulad s přírodou, dostatek přirozeného světla a neustále čistý vzduch. Foto: Goopan

Moderní architektura v souladu s přírodou, dostatek přirozeného světla a neustále čistý vzduch – tak lze přiblížit nízkoenergetické domy české společnosti Goopan. Ta již postavila přes 1 400 dřevostaveb u nás i v zahraničí. V květnu 2023 otevřela v Mokrovratech vzorový dům Light 01, na který se nyní blíže podíváme.

Rychle a kvalitně

Nový vzorový dům otevřel dveře svým návštěvníkům pouhých pět měsíců od zahájení stavby. Rychlá výstavba nemá vliv na kvalitu zpracování, právě naopak. Díky více než 20 letům zkušeností jsme vyladili náš výrobní proces, který je kompletně kontrolovaný s ohledem na zajištění preciznosti a 100% kvality zpracování,“ ujišťuje hlavní stavbyvedoucí Martin Samek.

světlý interiér

O přísun denního světla se starají okna Internorm přes celou světlou výšku a šířku místnosti s velkým HS portálem. Foto: Goopan

Architektonicky je dům navržen tak, aby obyvatelům poskytl maximum světla a propojení interiéru s exteriérem. Nabízí tři varianty od 130 do 159 m². Díky unikátní panelové montáži lze postavit hrubou stavbu během pouhých tří dnů. Unikátní je i samotná skladba konstrukce – tím, že v ní najdete materiály od jediného výrobce, společnosti Saint-Gobain. Zákazník tak získá záruku unifikovaných, pečlivě vyzkoušených výrobků, které společně utvářejí systém.

vzdušný obývací pokoj

Dominantu vzorového domu tvoří vzdušný obývací pokoj, jehož kuchyně má strop otevřený až do střešní roviny. Foto: Goopan

Prostor a technologie

Vzorový dům má nadstandardní podlahovou plochu 177 m² + podkroví 80 m². Dominantou domu je obývací pokoj, jehož kuchyně má strop otevřený až do střešní roviny. To prostoru propůjčuje vzdušnost. Dostatek světla v obývacím pokoji zajišťuje velký HS portál a kvalitní okna Internorm přes celou světlou výšku a šířku místnosti.

chytrá domácnost Loxone

Nízké provozní náklady a komfort bydlení pomáhá zajistit chytrá domácnost Loxone. Foto: Goopan

Nejnovější technologie v domě zajistí nízké provozní náklady. Příkladem je rekuperační jednotka Futura L s přídavným modulem CoolBreeze od Jablotronu či tepelné čerpadlo Viessmann. Komfort bydlení zvyšuje chytrá domácnost Loxone.

Terasa u vzorové dřevostavby v Mokrovratech

Česká firma Goopan klade důraz na moderníarchitekturu a propojení interiéru s exteriérem. Foto: Goopan

Text: Vít Straňák
Foto: se svolením firmy Goopan

Datum vydání: 22. 4. 2024

Edit: